Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Teismas pripažino žiauriomis sąlygomis galvijus laikiusį ūkininką kaltu

Marijampolės rajone gyvenantis ūkininkas pripažintas kaltu dėl žiauriomis sąlygomis laikytų galvijų: jam skirta bauda dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo bei nutarta konfiskuoti 15 jo laikytų gyvulių.

Jis pripažintas kaltu po to, kai Marijampolės apylinkės teismas išnagrinėjo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) kreipimąsi dėl žiauriomis sąlygomis laikytų galvijų konfiskavimo iš Marijampolės r. gyvenančio jų savininko.

ELTA primena, kad VMVT vasario mėnesį kreipėsi į Marijampolės apylinkės teismą dėl Ilgiškėlių kaimo gyventojo žiauraus elgesio su gyvūnais ir jų kankinimo.

Kaip skelbta tarnybos pranešime, ūkininką nuspręsta patraukti administracinėn atsakomybėn, nes Marijampolės VMVT inspektoriai, ne kartą tikrinę jo galvijų laikymo vietą ir priežiūros sąlygas, visais atvejais nustatydavo rimtų pažeidimų.

Ankstesnių patikrinimų metu buvo nustatyta galvijų laikymo, šėrimo, girdymo, registravimo, ženklinimo, pašarų saugos reikalavimų pažeidimų, šis ūkis buvo įtrauktas į padidintos rizikos subjektų sąrašą ir tikrinamas dažniau. Po paskutinio VMVT inspektorių patikrinimo konstatuota, kad pažeidimų ūkio savininkas netaiso, todėl situacija gali tapti kritine.

Ūkyje patikrinimo metu buvo 15 įvairaus amžiaus galvijų, laikomų apgriuvusiuose statiniuose, iš kurių nebuvo šalinamas mėšlas, tad galvijai neturėjo sąlygų atsigulti. Be to, nesudarytos tinkamos šėrimo sąlygos, ne visi galvijai paženklinti individualiais ausų įsagais, nevesta jų apskaita.

Rekomenduojami video