Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Taupymas, taupymas, taupymas!

Jei turite pasėlių ar ražienų  akėčias, lėkštinį ar strėlinį skutiką,plūgą,priešais juos nesunku įtaisyti purkštukus.

Dirvožemyje veisiasi daug naudingų bei milžiniški kiekiai žemdirbio augalams nenaudingų mikroorganizmų.Labiausiai tinkamas laikas įterpti į dirvožemį naudingus žemdirbystei mikroorganizmus –gegužė, birželis arba liepa.Ilgas ir šiltas laikotarpis leidžia atlaisvinti ir sukaupti didesnius kiekius NPK.Milžiniška klaida yra nuėmus derlių, šerti ir dauginti žaldarius – pavasarinį pelėsį, fuzarium, javaklupę, stiebalūžę, kurie kankins augalų šaknis, stiebą,lapus ar net užlips ant varpos. Po derliaus nuėmimo  jūs turite ne šerti azotu ar kitokiais maistais  nenaudingus laukinius augalus,o įterpiant mikroorganizmus apipurkšti naudingai būsimoms pasėlių šaknims ir lapams.

Atrinkti galingi mikroorganizmai  sėkmingai nukonkuruoja nenaudingus žemdirbiui ir augalų šaknims žaldarius.Kaip ir visi kultūriniai padarai,  naudingi mikroorganizmai yra neilgaamžiai,bet juos naudojant eilę metų galite stipriai sumažinti žaldarių kiekius ir pastoviai saugoti beisočiai pašerti šaknis sutaupydami pinigų.

Kuldami javus stengiamės pjauti tik višūnėles,palikdami milžiniškas ražienas diskiniam skutikui su purkštuvu.Labai pagreitėja kūlimo sparta, o skutikas su purkštuvu per tris kartus iki sėjos,pilnai sunaikina liekanas su ligomis ir įterpia naudingus mikroorganizmus būsimoms augalų šaknims.Taip sutaupome pinigų.

Pagal dirvožemio tyrimus, ūkyje turime neįkandamo augalams fosforo aštuoniasdešimčiai metų,kalio – keturiems šimtams metų.Naudodami mikroorganizmus, kurie atpalaiduoja neįkandamas formas, vėl sėkmingai sutaupome pinigų.

Šiais metais auginame didelį kiekį skirtingų veislių azotą fiksuojančių bakterijų. Mėginsime apsieiti su 200kg/ha salietros kviečiuose, o akėjant gegužės mėn. taip pat įterpsime  visus išvardytus naudingus dalykus. Kiek pavyks sutaupyti,papasakosim rudenį.Ūkis neekologinis, tačiau turime 12 metų patirties naudojant mikroorganizmus.

JEI TURITE dirvožemio tyrimus ir kuo išpurkšti įterpiant,galiu padėti išspręsti šias problemas:

1)ŠARMINIO DIRVOŽEMIO

2)RŪGŠTAUS DIRVOŽEMIO

2)FOSFORO ATPALAIDAVIMO

3) KALIO ATPALAIDAVIMO

4)AZOTO FIKSACIJOS,(pirmi metai) DAUG SKIRTINGŲ VEISLIŲ

5)  RAŽIENŲ IR LIEKANŲ ARDYMO SU LIGŲ NAIKINIMU

6)ŠAKNŲ LIGŲ

7)AMARŲ

8)ŠLIUŽŲ

9)LAISVO FOSFORO-KALIO GERINIMO (LAGŪNOSEIR PLUTOS NAIKINIMAS)

10)KITAS

Taigi, nesnausk, o kreipkis į  Edmundą Giknių, Kėdainių r.,  Padotnuvio k., tel. +37065085089.

Pavadinimas jei reikia

Rekomenduojami video