Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Svarbus terminas siekiantiems paramos

Siekiantys gauti susietąją paramą už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus ar plotus, kuriuose auginami cukriniai runkeliai, bei šiais metais pateikusieji paraiškas savarankiškai iki rugpjūčio 1 d. Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) turi atsiųsti tam tikrus dokumentus. Iki šios datos jaunieji ūkininkai – juridiniai asmenys, siekiantys gauti tiesiogines išmokas, Juridinių asmenų registre bei Juridinių asmenų dalyvių informacinėje sistemoje turi būti įregistravę narius, kurie dalyvauja juridinio asmens veikloje.

Už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus

Siekiantys susietosios paramos už sertifikuota sėkla apsėtus javų plotus ūkininkai ne vėliau kaip iki rugpjūčio 1 d. NMA privalo pateikti sertifikuotos sėklos įsigijimo faktui pagrįsti reikalingus dokumentus, jeigu sertifikuota sėkla buvo įsigyta iš dauginamosios medžiagos tiekėjo ir jeigu sėjai buvo panaudota pareiškėjo užauginta sertifikuota sėkla.

Jeigu sėkla buvo įsigyta iš Lietuvoje veikiančio dauginamosios medžiagos tiekėjo, būtina pateikti sąskaitą faktūrą ir (arba) PVM sąskaitą faktūrą ir sėklos sertifikato kopiją ar jį atitinkantį dokumentą. Sertifikuotos sėklos įsigijimo sąskaitoje turi būti nurodytas siuntos numeris (kuris turi sutapti su nurodytuoju sėklos sertifikate), įsigytos sėklos kiekis, augalų rūšis, veislė ir kategorija. Dokumentai turi būti lietuvių kalba (atliktas oficialus vertimo patvirtinimas).

Jei pareiškėjas sėklą įsigyja tiesiogiai iš Europos Sąjungos šalyse veikiančio užsienio šalies (ne Lietuvos) dauginamosios medžiagos tiekėjo, jis turi pateikti sąskaitą faktūrą ir (arba) PVM sąskaitą faktūrą ir sėklos sertifikato kopiją (ar jį atitinkantį dokumentą) ir (arba) pakuočių etiketes. Sertifikuotos sėklos įsigijimo sąskaitoje turi būti nurodytas siuntos numeris (kuris turi sutapti su nurodytu sėklos sertifikate ir (arba) pakuočių etiketėse, kurias gali patikrinti NMA atlikdama patikrą vietoje), įsigytos sėklos kiekis, augalų rūšis, veislė ir kategorija.

Jei sėjai buvo panaudota pareiškėjo užauginta sertifikuota sėkla, būtina pateikti Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos išduodamą sėklos sertifikatą (ar jo kopiją) ir sertifikuotos sėklos pakuočių etiketes ar jų kopijas (pareiškėjo pasirinkta forma: spausdinta kopija, fotonuotrauka, skaitmeninė nuotrauka ir kt.), kuriose pateiktas siuntos numeris turi sutapti su nurodytu sėklos sertifikate.

Minėti reikalavimai galioja pareiškėjams, kurie šiais metais teikė paraiškas savarankiškai elektroniniu būdu per Paraiškų priėmimo informacinę sistemą.

Už cukrinių runkelių plotus

Pareiškėjai, siekiantys gauti paramą už plotus, kuriuose auginami cukriniai runkeliai, iki rugpjūčio 1 d. NMA privalo pateikti einamųjų metų produkcijos pirkimo–pardavimo sutarčių kopijas. Jos sudaromos su baltojo cukraus gamintojais ar žemės ūkio kooperatyvais.

Nurodytus dokumentus tiek siekiantys išmokų už sertifikuota sėkla apsėtus javus, tiek paramos už cukrinių runkelių plotus pareiškėjai gali teikti pavėluotai iki rugpjūčio 26 d., tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc. Vėliau pateikti dokumentai nebus administruojami, o parama nebus skiriama, išskyrus atvejus, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios (force majeure) aplinkybės.

Dokumentus reikia siųsti NMA adresu: Blindžių g. 17, 08111 Vilnius, arba elektroniniu paštu dokumentai@nma.lt. Svarbu, siunčiant dokumentus, pareiškėjo parašu patvirtintame lydraštyje nurodyti pareiškėjo vardą, pavardę ar pavadinimą (jei siunčia juridinis asmuo), valdos numerį ir paraiškos registracijos numerį.

Rekomenduojami video