Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sutaupyti 10 Eur už darbo valandą – daug ar mažai?

Technika paskutiniu metu žengia dideliais žingsniais į priekį link technologinių sprendimų dėl gamtos išsaugojimo, CO2 išmetimo emisijos mažinimo. Pagal ES direktyvos nr. 2016/1628 straipsnį 58 ir direktyvos nr. 167/2013 straipsnį 19 (3), teleskopiniai krautuvai, traktoriai ir kita savaeigė technika nuo 2021 m. sausio 1 d. privalės būti gaminama tik su EURO V reikalavimus atitinkančiais varikliais. Tai galios visai technikai, kurios galingumas yra nuo 56 iki 130 kW. Registruoti techniką su EURO IV reikalavimus atitinkančiais varikliais bus galima iki 2021 m. vidurio, tik jei bus pateiktas „Flexi“ sertifikatas.

MANITOU daug dėmesio skiria aplinkosauginiams klausimams bei CO2 išmetimo mažinimui ir to siekia keliais būdais. Vienas iš jų – renkantis kuro sąnaudų prasme ekonomiškus variklius, kitas – įdiegiant kuro taupymo technologijas, tokias kaip ECO Stop. Tai vienintelis teleskopinių krautuvų gamintojas, galintis rinkai pasiūlyti automatinį variklio išjungimą jam dirbant tuščia eiga. Tai technologinis sprendimas, kuris SIMA parodoje 2019 m. buvo apdovanotas bronzos medaliu.

ECO Stop funkcija diegiama MLT serijos teleskopiniuose krautuvuose, pagamintuose po 2019 m. spalio 1 d. Vadinasi, visi klientai, anksčiau įsigiję MANITOU teleskopinius krautuvus, šią papildomą funkciją gali įdiegti turimuose krautuvuose.

Kokia šio sprendimo esmė? Krautuvas automatiškai išjungiamas nustatytu intervalu, kurį galima programuoti nuo 1 iki 30 minučių. Pagrindinės dvi sąlygos:

 1. Operatorius nesėdi ant sėdynės.
 2. Aušinimo skysčio temperatūra yra aukštesnė nei 40 °C. Tai aktualu žiemos laikotarpiu, jei norime užvedę variklį sušildyti kabiną komfortiškam darbui.

Ką tai duoda? Kokia nauda savininkui? Gamykla, įdiegusi EASY Manager stebėjimo sistemą ir stebėdama teleskopinių krautuvų darbo režimus, pastebėjo, kad nuo 15 iki 30 proc. darbo laiko krautuvai dirba tuščiomis apsukomis, kai operatoriaus nėra darbo vietoje. Naudojant ECO Stop funkciją, teleskopiniuose krautuvuose gausite šiuos privalumus:

 1. Didesnė mašinos likutinė vertė dėl mažesnių darbo valandų ją parduodant.
 2. Kuro taupymas, kai variklis išjungiamas ir nedirba tuščia eiga.
 3. Retesni serviso aptarnavimai, sutaupomi aptarnavimo kaštai.
 4. Sumažėja išmetamųjų dujų regeneracijų ciklų skaičius.
 5. Mažesnis gamtos teršimas.
 6. Mažiau triukšmo, ypač jei technika dirba viduje.
 7. ECO Stop funkcija diegiama MLT serijos teleskopiniuose krautuvuose, pagamintuose po 2019 m. spalio 1 d.

Kokia tiesioginė vertė klientui? Remiantis surinkta statistika, skaičiuojama, kad dirbant vidutiniškai 1 000 darbo valandų per metus, per 3 metus bent 15 proc. viso laiko krautuvas dirba tuščiomis apsukomis, stovėdamas. Tai sudaro 450 darbo valandų per 3 metus. Skaičiuojant MANITOU MLT 737 modeliui, susidaro tokie skaičiai:

 • 1 darbo valanda (technikos amortizacija, atlyginimas operatoriui) = 6 Eur vertės (susidaro 2 700 Eur).
 • Kuro sąnaudos mažesnės 2 Eur/darbo valanda (susidaro 900 Eur).
 • Mažesni aptarnavimo kaštai 2 Eur/darbo valanda (susidaro 900 Eur).

Per 3 metus susidaro 4 500 Eur nauda. Daug tai ar mažai? Visi sutiks, kad tai ženkli suma minėtam laikotarpiui. Šiuo laiku, kai kiekvienas ūkininkas, žemės ūkio bendrovė ar pramonės įmonė stengiasi sutaupyti, tai sprendimas, padėsiantis tikslą įgyvendinti. Taip pat, visiems klientams, perkantiems naują teleskopinį krautuvą, standartiškai suteikiama 2 metų ir 2 000 motovalandų garantija, jei pasirašoma technikos stebėjimo nuotoliniu būdu, EASY Manager, sutartis. Klientas bet kada gali gauti informaciją bei atlikti analizę kiek, kokiais režimais dirbo krautuvas, kur buvo galima sutaupyti dar daugiau. Serviso tarnyba mato klaidas, CAN duomenis, perduodamus į kompiuterį einamuoju momentu. Patogu tiek klientui, tiek serviso tarnybai.

Pasinaudojus būtent šia sistema, MANITOU teleskopinius krautuvus lengviau surasti vagystės atveju. Jau ne vienas savininkas atgavo pavogtą krautuvą naudojantis EASY Manager sistema. Galima apibrėžti darbo teritoriją ir, jei krautuvas iš jos išvažiuoja, apie tai automatiškai tuoj pat informuojamas savininkas.

MANITOU – technologijos, atsiperkančios jau dabar.

teksto pabaigoje


Daugiau informacijos apie MANITOU teleskopinius krautuvus „INTRAC Lietuva“ svetainėje: https://www.intrac.lt/krautuvai/manitou-teleskopiniai-krautuvai

Rekomenduojami video