Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sustabdyta dviejų valstybinių bendrovių „Panevėžio veislininkystė“ ir „Kiaulių veislininkystė“ veikla

Maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) po neplaninių patikrinimų sustabdė valstybinių bendrovių „Panevėžio veislininkystė“ ir „Kiaulių veislininkystė“ Radviliškio rajone veiklą.

Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pavaldžiose bendrovėse tarnyba aptiko šiurkščių pažeidimų. Ministerija vertins jų vadovų kompetenciją ir priims sprendimus dėl įmonių likimo, pranešė ŽŪM.

„Gavę šią informaciją nedelsdami įvertinsime bendrovių vadovų atsakomybę ir tinkamumą eiti pareigas. Taip pat jau baigiamas šių įmonių auditas ir bus matoma reali įmonių verslo ir finansinė situacija“, – pranešime sakė ministras Kęstutis Navickas.

Panevėžio įmonėje tarnybos inspektoriai aptiko neženklintų galvijų, be dokumentų. Be to, nugaišę galvijai nebuvo tinkamai registruojami, nei tvartai, nei transporto priemonės tinkamai  nedezinfekuojamos, negalima nustatyti, kada, kiek, kokiame tvarte, kokie gyvuliai karantinuoti.

„Kiaulių veislininkystė“ kiaules į skerdyklą gabeno tinkamai nesuženklintas, jų laikymo patalpos nesandarios, neužtikrinamas pašalinių asmenų patekimas, nėra atskirto barjero nuo kiaulių auginimo ir skerdyklos teritorijų.

Rekomenduojami video