Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sulčių spaudėjai paslaugas brangins iki penktadalio

Viena po kitos duris atveriančios vaisių ir daržovių sulčių spaudyklos šiemet paslaugas žada branginti iki penktadalio. Jau sulaukiantys pirmųjų klientų sulčių spaudėjai sako, kad labiausiai kainas kelti verčia pabrangusi tara ir dyzelinas, taip pat išaugusios elektros kainos, pakilę atlyginimai.  

Pernai už trijų ir penkių litrų sulčių maišelius buvo prašoma 2–3 eurų, priklausomai nuo pakuotės. Šiemet jų kaina kils 15-25 centais.  

„Nebus to drastiško brangimo – 10-15 proc. Nors dar žiūrėsime, po kiek pirksime maišelius. Anksčiau iš Kinijos vežė juos, o dabar nežinom – veš ar neveš“, – teigė netoli Vilniaus apie 15 metų veikiančios spaudyklos savininkas Valerijus Kublickas. 

Su broliu tris spaudyklas Molėtuose, Anykščiuose ir Kupiškyje valdantis Justas Petraitis tikino, kad populiariausia trijų litrų pakuotė brangs apie 20 centų, bet 3 eurų dar nepasieks.  

Trakuose įsikūrusios spaudyklos savininkė Sigita Michailovskienė  pabrėžė, kad kainas 10-15 proc. tikrai kels, nes nuo atidarymo 2019 metais jos nebuvo didintos. Pasak jos, nors klientai jau spaudžia atsidaryti, anksčiau pradėti veiklą  neapsimoka, nes obuolių atvežama mažai: „Dėl kelių klientų aparatūros net neverta kurti, nes jos išplovimas užtrunka tris valandas“.

Didžiausias darbymetis spaudyklų savininkams prasideda nuo rugsėjo, bet anksčiau įjungti sulčių spaudimo mašinas ragina žmonės, besiskundžiantys krentančiais ir pūvančiais obuoliais.

„Sako, kad krenta obuoliai, kiekvieną vakarą po maišą prirenka krituolių ir išmeta, o nori išsispausti sultis. Klausiu, ar tai prinokę jau, ar žali dar obuoliai. Sako, visokių yra, ir žieminių. Manau, kad daugiau dar žali. Tai gąsdina. Kokios tos sultys bus iš žalių krituolių? Sultys geriausios yra ne iš krituolių, o iš prinokusių skintų obuolių“, – pasakojo S. Michailovskienė.

Verslininkė prognozuoja, kad užsitęsusi kaitra pakenks obuoliams, jie kirmys ir neprinokę kris, pus – bus blogos kokybės sultims spausti.

Tuo metu J. Petraitis sako, kad vasarinių obuolių šiemet labai mažai ir žmonės iš jų spausti sultis prašo retai, nes žino, kad jų nedaug tebus. V. Kublicko teigimu, palyginti su praėjusiais metais, šis ruduo obuolių bus dosnus.

„Stiprūs metai bus, nes pernai iš viso nulis buvo, užpraėję – vidutiniai. Yra šiemet obuolių, tikrai yra. Nors nebus ypatingai gausūs obuoliais metai, bet iš ko sultis spausti bus“, –  tvirtino V. Kublickas.

Jo teigimu, anksčiau prie jo spaudyklos driekėsi eilės – žmonės po porą valandų laukdavo, o dabar jų sumažėjo – kasmet spaudyklų atsidaro vis daugiau.

„Praretėjus žmonių darbo užtenka, bet nebereikia plėšytis, draskytis iki vėlyvo vakaro“, – teigė V. Kublickas.

Maždaug 10 metų patirtį turintis J. Petraitis prognozuoja pasieksiantis 70 proc. apkrovas – per valandą gali išspausti 800-1000 litrų sulčių.

Pasak jo, viso spaudyklos kiekvienais metais dirba „visiškai skirtingai“: „Viename krašte pilnai dirbama, kitame per du mėnesius gali tik savaitę dirbti arba vežam obuolius iš vienos spaudyklos į kitą, kad nešlapintume aparatūros dėl mažo kiekio, paskui ilgai reikia džiovinti“.  

Rekomenduojami video