Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sukčiai įsigudrina automobilius pardavinėti net iš kalėjimo

Lietuvoje yra populiari automobilių pirkėjų praktika ieškoti automobilio iš užsienio šalies. Automobilių pardavimo ekspertai įspėja, kad kai kuriais atvejais pirkėjai gali ne tik prarasti sumokėtus pinigus, bet ir atsidurti itin keblioje padėtyje dėl suklastotų dokumentų. Tačiau panašių apgaulių su automobiliais pasitaiko ne tik užsienio šalyse, bet ir mūsų krašte.

Pasitaiko atvejų, kai kalėjime bausmę atliekantys asmenys publikuoja skelbimą su labai patraukliu aprašymu ir itin gera mašinos kaina, tad tuo susižavėjęs žmogus nevengia pervesti užstato. Galiausiai pardavėjas dingsta, o žmogus lieka ir be pinigų, ir be išsvajoto automobilio už nerealiai mažą kainą.

Ekspertai perspėja, kad renkantis naudotą transporto priemonę iš nežinomų pardavėjų, pirkėjui užstatą pervesti rekomenduojama tik tuomet, kai apie skelbime nurodytą automobilį yra surenkama visa informacija, galinti nurodyti ridos istoriją, techninę būklę, iki šiol būtus gedimus ar patirtas avarijas. Momentų, kuomet yra liekama be sumokėtų pinigų ir be automobilio, pasitaiko dažnai.

Esminiai patikimo automobilio elementai, padedantys apsisaugoti nuo patekimo į sukčių rankas, yra keli. Dėmesį svarbu atkreipti į transporto priemonės techninę būklę, ridos istoriją bei savininkų skaičių nurodantį išrašų pateikimą.

Aklai pasitikėti fizinių asmenų žodiniais įrodymais nevertėtų. Esamą transporto priemonės būklę patvirtinti gali tik specialūs išrašai, tokie kaip Nacionalinio automobilio paso (NAP) sertifikatas, kuris neretai yra įvardijamas kaip pagrindinis, kokybės garantiją galintis užtikrinti dokumentas. Jo turėjimas pirkėją gali apsaugoti nuo rizikos automobilį įsigyti su galimai suklastota istorija. Minimą sertifikatą be išimties gali suteikti kiekvienas sertifikuotas automobilių pardavėjas Lietuvoje.

Ekspertai pataria, kaip išvengti sukčių pinklių. Labai svarbūs yra oficialūs dokumentai. Pirkėjai, patys nusprendę įsigyti automobilį iš užsienio šalies, pirkimo procese turėtų būti budrūs nuo A iki Z: pradedant nuo bendrinių transporto priemonės parametrų analizavimo, baigiant pirkimo–pardavimo dokumentų užpildymu.

Be to, pirkėjai, nesuprasdami svečios šalies kalbos, neretai gali būti suklaidinti dėl pateiktos neteisingos arba ne visos informacijos, mat dokumentai dažniausiai paruošiami ta kalba, iš kurios automobilis yra perkamas.

Nemaža dalis pirkėjų, pasitikinčių nesertifikuotais automobilių pardavėjais užsienio šalyse, gali nukentėti tyčia arba per klaidą gavę ne visus reikiamus arba tiesiog ne tuos dokumentus. Neatitikimai juose ne tik sutrikdo registracijos Lietuvoje procesą, bet ir kyla rizika įsigyti automobilį, kuris yra skirtas, pavyzdžiui, komercinei veiklai. Tai reiškia ne tik išlaidas automobilio ekspertizei, bet ir papildomus kelių mokesčius.

Automobilių pardavimų ekspertai dėmesį atkreipia į tai, kad dažnas automobilių pardavėjas vengia pateikti detalią informaciją apie mašiną ir pateikti visus dokumentus, nes visapusiška informacija apie mašiną gali gerokai apsunkinti jos pardavimą. Neatitikimai dokumentuose gali sutrikdyti arba net užkirsti kelią ieškoti teisybės, pateikiant pretenziją dėl automobilio dokumentų neatitikimo, techninės būklės ar kitų greitai atsiradusių gedimų.

VL

Rekomenduojami video