Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Skirs turgavietės mokesčio kompensacijas – sieks iki 300 eurų

Turgavietės mokesčio kompensacijas, kurioms numatyta 2 mln. eurų, galės gauti beveik 7 tūkst. prekybininkų, o į jas bus galima pretenduoti jau nuo kitos savaitės.

Vyriausybė, anksčiau patvirtinusi šių kompensacijų koncepciją, trečiadienį pritarė ir jų tvarkos aprašui. Parama vienam ne maisto prekėmis prekiaujančiam žmogui siektų iki 300 eurų. „Svarbi informacija, jog nuo kovo 8 dienos bus galima pateikti paraiškas Mokesčių inspekcijos svetainėje. Priemonei skiriama du milijonai eurų ir šeši tūkstančiai 600 ir truputėlį daugiau prekybininkų galės pasinaudoti šita pagalba“, –Vyriausybės posėdyje kalbėjo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Atnaujinami praktinio vairavimo egzaminai Pradedantis vairuotojas (nuotr. Regitra) Vyriausybė spręs dėl praktinio vairavimo egzamino, bandomojo mokyklų projekto Kompensacija būtų skiriama, jei prekiautojas yra nukentėjęs nuo koronaviruso pandemijos, taip pat nuo pernai rugsėjo iki gruodžio 16 dienos buvo įgijęs verslo liudijimą arba įregistravęs individualią veiklą pagal pažymą, yra pateikęs metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus ir atitinka kitas sąlygas.

Numatoma, kad kompensacija sieks 300 eurų arba mažiau. Viena turgavietės prekybos vieta mėnesiui vidutiniškai kainuoja 155 eurus. Ekonomikos ir inovacijų ministerija pranešė, kad prekiautojai iki birželio 1 dienos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) sistemoje turės užpildyti paraišką, tinkamų paramai sąrašą sudarys VMI, o galutinį sprendimą dėl paramos priims ministerija.

Vienas prekiautojas galės gauti vieną kompensaciją, nepriklausomai nuo prekyviečių skaičiaus. Numatytų lėšų pakaks 6,67 tūkst. prekybininkų. Tokios pat kompensacijos buvo skirtos ir pirmojo karantino metu, tuomet 1,7 mln. eurų gavo 5,7 tūkst. turgaviečių prekiautojų.


Rekomenduojami video