Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siunčia įspėjimą: tiesioginių avansinių išmokų negaus 600 ūkininkų

Avansinių išmokų už vasarą deklaruotus žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus negaus daugiau nei 600 ūkininkų, teigia Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA).

„Dalis pareiškėjų negaus avansinių išmokų, nes po atliktų patikrinimų šiandien turime virš 600 paramos gavėjų, kuriems parama nepriklauso“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete sakė NMA Žemės ūkio paramos departamento direktorė Enrika Raibytė „Nustatyti pažeidimai ir sankcijų suma yra 100 proc.“ – teigė ji. Anot NMA specialistės, paramos negausiantys žemdirbiai nevykdė tam tikrų reikalavimų.

„Gal neturėjo valdymo dokumentų, gal nešienavo, gal neaugino daržovių, kurias buvo įsipareigoję auginti“, – sakė E. Raibytė. Be to, pažymi ji, dalis stambesnių ūkių išmokų negaus dėl naujojoje žemės ūkio strategijoje atsiradusio 100 tūkst. eurų tiesioginių išmokų apribojimo. E. Raibytės teigimu, dėl ūkininkams pritaikytų sankcijų neišmokamų avansų lėšos perskirstomos kitiems ūkininkams.

 „Galutinės išmokos yra perskaičiuojamos, imamas tinkamas paramai plotas ir tas plotas, kuris neatitinka paramos sąlygų, yra neteisėtai deklaruotas, apleistas ir pan., yra išminusuojamas ir įkainiai šiek tiek tikriems ūkininkams didėja. Sąskaita tų, kurie žemių neprižiūri“, – aiškino NMA atstovė. Ji kartu pažymėjo, kad šiemet pradėta taikyti automatinė laukų nuolatinio stebėjimo sistema, kuria ūkininkai informuojami apie deklaruojant padarytas klaidas. Dauguma pastabų sulaukusių ūkininkų trūkumus ištaisė, akcentavo NMA specialistė. „Virš 80 proc. paramos gavėjo pasitaisė, susitvarkė, informavo. Tikimės, kad ateityje dar labiau sumažins sankcijų ir jas gaunančių pareiškėjų skaičių“, – kalbėjo E. Raibytė.

Pasak jos, iš viso ūkininkams jau išmokėta daugiau nei 150 mln. eurų tiesioginių išmokų avansų, lėšos pasiekė daugiau nei 105 tūkst. gavėjų. Avansinės išmokos už deklaruotų pasėlių plotus mokamos iki lapkričio pabaigos.

Rekomenduojami video