Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siūloma nustatyti, kada žemės panaudos sutartis gali būti žodinė

Antradienį Seimui planuojama pateikti Civilinio kodekso ir Žemės įstatymo pataisas, kurios numatytų atvejus, kai žemės panaudos sutartis gali būti sudaroma žodžiu, t. y. kai perduodamas neatlygintinai naudotis plotas ne didesnis nei 3 ha ir sandorio laikotarpis ne ilgesnis nei 3 metai.

„Atsižvelgiant į tai, kad praktikoje žemės ūkio srityje dažnai pasitaiko atvejų, kai žemės ūkio paskirties neatlygintino perdavimo naudoti sandoriai yra sudaromi žodžiu, o toks būdas pagal dabar galiojančias Civilinio kodekso ir Žemės įstatymo nuostatas nėra galimas, ir siekiant išvengti piktnaudžiavimo teise, siūlome papildyti įstatymus, kad žodinė žemės neatlygintino perdavimo naudojimosi sutartis taptų teisinės sistemos dalimi“, - sako projektus ketinantis pateikti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno pavaduotojas Jonas Jarutis.

Jo nuomone, tai palengvins ūkininkavimo sąlygas, sumažins biurokratiją.

Pagal šiuo metu galiojančias Civilinio kodekso nuostatas, panaudos sąlygos žemei yra tokios pačios kaip ir kitiems daiktams, o specialusis Žemės įstatymas taip pat nenumato, kokia žemės panaudos forma.

Jeigu Seimas pritartų Žemės įstatymo pataisai, būtų įteisinta, kad „žemės sandorių formą nustato Civilinis kodeksas ir šis įstatymas. Prie žemės sandorių privalo būti pridedamas žemės sklypo planas, o kai žemės sklypas nuomojamas iki trejų metų - žemės sklypo planas arba schema. Žemės sklypo planas ar schema yra neatskiriama žemės sandorio dalis, išskyrus, kai privatus žemės sklypas perduodamas neatlygintinai naudotis ne ilgiau nei trejiems metams“.

Civiliniame kodekse siūloma numatyti, kad „žemės nuomos sutartis turi būti rašytinė. Žemės panaudos sutarties forma turi būti rašytinė, kai sklypo dydis yra didesnis nei 3 ha ir sutarties galiojimo laikas ilgesnis nei treji metai“.

Siūloma, kad naujos nuostatos įsigaliotų šių metų lapkričio 1 d.

Rekomenduojami video