Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siūlo, kad ūkininkas galėtų gauti bedarbio statusą

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete pritarta Seimo narių Rimantės Šalaševičiūtės ir Algirdo Butkevičiaus Užimtumo įstatymo pakeitimo įstatymo projektui dėl bedarbio statuso suteikimo asmenims, vykdantiems individualią žemės ūkio veiklą.

Pažymima, kad statusą siūloma suteikti tada, jei žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis pagal valstybės įmonės Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro atliktus skaičiavimus už praėjusių metų mokestinį laikotarpį, nuo sausio 1 d. iki gruodžio 31 d., bus mažesnis už 4 ekonominio dydžio vienetus. Šiuo metu individualią žemės ūkio veiklą vykdantys darbingo amžiaus asmenys, neatsižvelgiant į gaunamas pajamas ar dažniausiai dirbamą kitą darbą ir mokamas socialinio draudimo įmokas, netekę darbo, galimybės naudotis Užimtumo tarnybos paslaugomis iš esmės neturi.

Komiteto pirmininkės R. Šalaševičiūtės teigimu, šį klausimą buvo būtina spręsti, nes socialinio draudimo įmokas mokėjęs asmuo, netekęs darbo, lieka ,,nubaustas“, pavyzdžiui, už įregistruotą žemės ūkio valdą, iš kurios realiai pajamų gali ir nebūti, netekdamas galimybės dalyvauti aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse ir taip greičiau integruotis į darbo rinką.

Todėl įstatymo pataisomis siūloma pakeisti bedarbio statuso suteikimo sąlygas individualią žemės ūkio veiklą vykdantiems asmenims, siekiant jų greitesnės integracijos į darbo rinką bei užtikrinant realią valstybės paramą netekus darbo.

Įstatymui įgyvendinti būtinos lėšos, todėl siūloma jo įsigaliojimo data - 2020 m. sausio 1 d. Artimiausiu metu šis projektas bus svarstomas Seime.

Rekomenduojami video