Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
ŽŪM: žemdirbiams, patyrusiems nuostolių dėl COVID-19, jau išmokėta beveik 72 mln. eurų

Mažinant neigiamas koronaviruso pandemijos ir karantino sukeltas pasekmes žemės ūkio ir maisto sektoriui, dėl COVID-19 nukentėjusiems Lietuvos žemdirbiams jau išmokėti 71,4 mln. eurų, o artimiausiu metu ūkininkams bus išmokėta dar beveik 18 mln. eurų.

 Kaip praneša Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), daugiausia – beveik 23 mln. eurų – jau pasiekė pieno, galvijų, kiaulių ir daržovių augintojus bei galvijienos, paukštienos ir kiaušinių sektoriuose veikiančias įmones ir ūkius. Didžiausia suma – 18 mln. eurų – išmokėta pieno gamintojams. Pasak žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, jau šią savaitę pieno gamintojams, susidūrusiems su ekonominiais sunkumais dėl viruso protrūkio, bus pradėta mokėti dar viena kompensacijos dalis.

Šį kartą išmokos – 17,8 mln. eurų – pasieks daugiau kaip 26 tūkst. pareiškėjų. Galvijų laikytojai jau sulaukė beveik 2,6 mln. eurų valstybės pagalbos. Kiaulių laikytojus jau pasiekė daugiau kaip 1 mln. eurų, daržovių augintojams išmokėta beveik 0,5 mln. eurų siekianti laikinoji valstybės pagalba.

Rekomenduojami video