Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šimonytė ragina ūkininkus nebeversti Navicko, bet susitarti

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Žemės ūkio tarybos (ŽŪT) ir kitų žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku nepasitikinčių ūkininkų išsakytų priekaištų nepakaks, kad ministras būtų atleistas iš pareigų.

Jos teigimu, K. Navicku nepatenkintų žemdirbių argumentai Vyriausybei jau yra žinomi. „Nėra tie priekaištai nauji, apie tai nemažai buvo diskutuota ir mūsų frakcijoje, pati esu diskutavusi su ta pačia ŽŪT, buvom susitikę turbūt jau keletą kartų. Tai yra dalykai, apie kuriuos galima diskutuoti labai ilgai, bet tos diskusijos niekur neveda“, – antradienį LRT radijui sakė premjerė.

Anot I. Šimonytės, žemės ūkis ir žemės ūkio politika turi keistis, to reikalauja Europos Sąjunga (ES), tad ūkininkai turės prisitaikyti ir sėsti prie derybų stalo. „Manau, kad reikia diskusijas koncentruoti ne į tai, kodėl Lietuvoje nebeauginami linai, o į tai, kaip žemės ūkis prisitaikys prie tų iššūkių, kuriuos kelia klimato kaita ir labai ambicingi ES, o ir pasaulio vadovų, įsipareigojimai mažinti CO2 emisijas.

Čia manau, kad yra pagrindinis klausimas ir pagrindinis uždavinys“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė. Antradienį ministrą į frakciją atsakyti į klausimus kviečiasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Frakcijos posėdis rengiamas reaguojant į ūkininkų, žemės ūkio įmonių vadovų, specialistų, maisto pramonės atstovų bei Lietuvos žemės ūkio tarybos skundus, kad K. Navickas nuo pirmųjų darbo dienų kuria dirbtines kliūtis bendradarbiauti su mokslo ir žemdirbių bendruomene.

 Pirmadienį K. Navickui klausimus uždavė ir Socialdemokratų frakcijos nariai, taip pat keletas frakcijos posėdyje dalyvavusių žemės ūkio atstovų. Pastarieji reiškia ministrui nepasitikėjimą, esą jis nebendradarbiauja ir neklauso ūkininkų lūkesčių, vėluoja parengti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą.

Didžiausia nepasitenkinimą K. Navicko darbo išreiškė ŽŪT, tuo tarpu kita ūkininkus vienijanti organizacija, Lietuvos žemės ūkio rūmai, ministrą palaiko. K. Navicką delegavę konservatoriai subūrė darbo grupę, kurios susitikimuose tikimasi rasti sutarimą tarp ministerijos ir valdančiųjų bei nepasitenkinusių žemdirbių atstovų neatleidžiant ministro. Grupės susitikimai vyksta jau dvi savaites, jai vadovauja buvęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.Rekomenduojami video