Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siekiama palengvinti gyvulių ganymo draustiniuose sąlygas

Seime pradedamos diskusijos dėl geresnių ūkininkavimo sąlygų saugomose teritorijose – „valstiečiai“ siūlo kai kuriuose draustiniuose lengvinti gyvulių ganymo bei statybų reikalavimus, skelbia BNS.

Opozicijoje esančių liberalų atstovas Aplinkos apsaugos komitete Simonas Gentvilas apgailestauja, kad  iniciatoriai su pataisomis galvoja ne valstybiškai, o valstietiškai ir, užuot sprendę esmines problemas dėl saugomų teritorijų valdymo, imasi tik siauram žmonių ratui svarbių reikalų.

„Dėl kelių ūkininkų pastogių ir gyvulių priėjimo prie vandens keičia, bet žiūrėkime, kas vyksta plačiau – dėl statinių griovimo saugomose teritorijose – tarptautiniai teismai jau įsikišę. Ir kai tokius skandalus nuo Šventosios, Nidos iki Molėtų, Vijūnėlės dvaro, turi, užsiiminėji tvorelių pastatymu, tai smulkmeniškas interesas. Jis gal ir geras, bet nėra valstybinio mąstymo. Valstybės saugomose teritorijoje dabar tiek problemų prisikaupę...“, – BNS teigė parlamentaras.

Trijų „valstiečių“ siūlomais pakeitimais norima leisti gamtiniuose, kraštovaizdžio ir kartografiniuose draustiniuose statyti stogines gyvūnų prieglobsčiui - jų dydį, formą, medžiagas ir vietas nustatytų saugomos teritorijos nuostatai.

Pataisas teikiantis Aplinkos apsaugos komiteto vadovas Kęstutis Mažeika sako, kad palankios sąlygos laikyti naminius gyvulius skatins jų auginimą, besiganydami jie apgrauš žolę, krūmus ir „normalizuos ekosistemą“, nes dabar sutvarkyti apaugusias vietoves „stinga ir pinigų, ir proto“.

Taip pat siūloma keisti vandens telkinių pakrančių užtvėrimo taisykles – ketinama leisti užtverti deklaruotas ganyklas, tačiau būtų privaloma įrengti vartus ar sudaryti kitas galimybes žmonėms saugiai pereiti per ganyklą.

Dabar pakrantėje 5 metrų atstumu nuo kranto negali būti tveriamos tvoros ar kitaip kliudoma pakrante eiti žmonėms.

Vienas iš pataisų autorių – Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas sako, kad priėmus tokią pataisą, bus sudarytos palankesnės sąlygos gyvuliams teršti vandenį arba apribojamas žmonių patekimas prie jo.

„Per aklą saugojimą turime tai, kad tai, ką saugome, išnyksta, kad ir tie patys žalvarniai“, – aiškino A. Stančikas.

Pasak K. Mažeikos, dabar numatytas draudimas ne visada pasiteisina, nes pro vandens telkinį paliktas praėjimui plotas apželia, niekas jo netvarko.

„O jeigu šalia ganykla yra užtverta ir esant leistinam plotui, žmonės lipa per tą tvorą, kad patogiai – per gyvulių nuėstą ganyklą nueitų prie vandens“, – aiškino parlamentaras.

Rekomenduojami video