Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šiandien ūkininkus pasieks beveik 12 mln. Eur susietosios paramos už gyvulius

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) kovo 1 d. ūkininkams pradeda mokėti susietąją paramą už 2021 m. laikytus mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas.

 Šiandien NMA ūkininkų sąskaitas papildys 11,7 mln. Eur parama. Iš viso išmokų už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas sulauks beveik 17,9 tūkst. ūkininkų.

Nors pagal teisės aktus išmokų mokėjimo termino pabaiga – šių metų birželio 30 d., NMA planuoja iki kovo pabaigos susietąją paramą už gyvulius išmokėti visiems pareiškėjams, atitinkantiems susietosios paramos reikalavimus.

Primename, kad susietoji parama už gyvulius mokama ūkininkams, nepertraukiamai išlaikiusiems gyvulius ne mažiau nei 60 kalendorinių dienų ir įvykdžiusiems susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius ir pienines ožkas administravimo, kontrolės bei mokėjimo taisyklių reikalavimus. Gyvuliai turėjo būti suženklinti ausų įsagais ir įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR) ne vėliau kaip iki 2021 m. spalio 31 d. Mėsiniai galvijai ir pieninių veislių buliai – ne jaunesni kaip 12 mėn. amžiaus.

2021 m. susietosios paramos už mėsinius ir pienininius gyvulius dydžiai:

• už mėsinį galviją – 102,22 Eur už vnt.;

• už mėsinę avį – 15,00 Eur už vnt.;

• už pieninės veislės bulių – 109,10 Eur už vnt.;

• už pieninę ožką – 27,85 Eur už vnt.

Rekomenduojami video