Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Senienų savininkų laukia permainos

Nors transporto priemonių Lietuvoje kasmet daugėja, savininkų, pateikiančių „Regitrai“ netinkamos eksploatuoti transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimą, per pastaruosius trejus metus sumažėjo net 3 kartus. Nuo šių metų gegužės senų automobilių savininkų laukia permainos.

Gegužės mėnesį įsigaliosiančios Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos numato, kad eksploatuoti netinkamos transporto priemonės bus išregistruojamos tik pateikus sunaikinimo pažymėjimą. Tais atvejais, kai savininkas negalės pateikti sunaikinimo pažymėjimo, o transporto priemonės eksploatacija baigėsi po 2004-ųjų gegužės, jis privalės pateikti paaiškinimą raštu.

Gamintojų ir importuotojų asociacijos vadovas Alfredas Skinulis priminė, kad bet kuris transporto priemonės savininkas seno automobilio atliekų sutvarkymu gali pasirūpinti pasinaudodamas šios asociacijos su partneriais sukurta automobilių ir kitų atliekų surinkimo bei tvarkymo sistema. Nenaudojamus automobilius galima nemokamai priduoti automobilių ardytojams, o išsamesnę informaciją apie juos galima rasti www.atliekos.lt.

„Pastarųjų metų tendencijos aiškiai parodė, kad itin daug transporto priemonių kasmet Lietuvoje išardoma nelegaliai – nemokant jokių mokesčių ir atliekas tiesiog išmetant į aplinką“, – teigė Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacijos vadovas Vladimiras Jankoitas. Kasmet Lietuvoje išardoma apie 50–60 tūkst. tonų senų automobilių. Susidaro apie 20 proc. (10–12 tūkst. tonų) nevertingų plastiko, gumos, stiklo, salono apdailos ir kitų atliekų, kurias būtina perdirbti.

Pasak V.Jankoito, nelegaliems transporto priemonių supirkėjams ir ardytojams palanki tvarka, pagal kurią transporto priemonės, kurių techninė apžiūra ar civilinės atsakomybės privalomasis draudimas negalioja daugiau nei 180 dienų arba yra nesumokėti valstybės nustatyti mokesčiai, automatiškai išregistruojamos iš „Regitros“.

„Regitra“ skelbia, kad 2017 m. buvo pranešta tik apie 10,6 tūkst. netinkamų eksploatuoti lengvųjų automobilių sunaikinimą (2014 m. tokių pranešimų buvo 29,5 tūkst.).

 

Rekomenduojami video