Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savivaldybėms skirta daugiau kaip pusė milijono eurų Sosnovskio barščiams naikinti

Sosnovskio barščiams naikinti šešiolikai savivaldybių skirta daugiau kaip 556 tūkst. eurų iš Aplinkos apsaugos rėmimo programos, praneša Aplinkos apsaugos ministerija.

Savivaldybės, kurioms skirtos lėšos - Vilniaus, Šiaulių ir Alytaus miestų, Kaišiadorių, Mažeikių, Anykščių, Kėdainių, Šiaulių, Švenčionių, Telšių, Klaipėdos, Trakų, Ignalinos, Vilniaus, Zarasų rajonų ir Marijampolės. Šių savivaldybių administracijos ir Aplinkos projektų valdymo agentūra finansavimo sutartis turi pasirašyti iki šių metų pabaigos.

Projektus reikės įgyvendinti ne ilgiau kaip per trejus metus. Sosnovskio barščiai bus naikinami tik valstybei ar savivaldybei priklausančiuose žemės sklypuose pagal parengtą jo populiacijos gausos reguliavimo veiksmų planą.

Beveik visi savivaldybių tvarkomi Sosnovskio barščių plotai yra saugomose teritorijose arba tuose plotuose yra saugomų rūšių. Be to, jie paplitę urbanizuotose teritorijose.

Paraiškas Sosnovskio barščiams naikinti skirtai paramai buvo pateikusios devyniolika savivaldybių, tačiau trys iš jų neatitiko numatytų reikalavimų.

Rekomenduojami video