Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sangrūdos krašto šventė parodė, jog kaimas gyvas

Vasaros pabaigoje, tradiciškai Šv. Baltramiejaus atlaidų išvakarėse, Sangrūdoje (Kalvarijos sav.) yra rengiama kraštiečių šventė. Šiemet, rugpjūčio 21-ąją, ji buvo šešiolikta ir ypatinga, nes vyko Sangrūdos kaimo bendruomenės žmonių jėgomis įrengtame ir gražiai vadinamame naujame miestelio parke.

Nameliai viliojo įdomybėmis

Edukacijos metu, dar rugpjūčio 19-ąją, buvo surišti vainikai, kuriais sangrūdiečiai papuošė savo šventovę ir kryžius. Pagrindinę renginio dieną – rugpjūčio 21-ąją – nuo ryto susirinkę sporto entuziastai, pasidaliję į komandas, visoje miestelio teritorijoje dalyvavo orientacinio sporto varžybose, kuriose turėjo puikią galimybę sužinoti naujų faktų apie mūsų kraštą.

Tos dienos popietę parke jau kūrėsi simboliniai nameliai, kuriuose buvo galima susipažinti su čia gyvenančių žmonių veiklomis. Ant stalų pūpsojo šeimininkių šeimininkės Vijolės dešimties rūšių sūriai, Redos ūkio medus ir kiti bitininkystės produktai. Kitame namelyje buvo galima pasigrožėti Aldonos siūtais skiautiniais pagalvių užvalkalais, gauti Danutės pagamintą odinę sagę, paragauti jos rankomis iškepto naminio pyrago, pasigrožėti Virginijos nertomis servetėlėmis ar auksarankio Sauliaus siuvinėtais paveikslais. Tiesa, jis ne vienintelis vyras, pristatęs savo auksinių rankų darbus – šalia Benas demonstravo savo sukonstruotą šakočių kepimo pečių, o jo kaimynystėje pabiro „Jūratės kepyklėlės“ meduoliniai grybukai.

Džiugino laukų ir daržų gėrybėmis

Tai dar ne viskas, nes sangrūdiečiai yra ir geri ūkininkai. Buvo galima pamatyti ne tik rugių, kviečių ar rapsų sėklų, bet ir garstyčių, ridikų, avižų, žirnių. Moteriškės į stiklainius sukrovė uogų ir daržovių derlių, o šalia Skuolių šiltnamio gėlių stendo sukiojosi didžiausias mūsų krašto sodininkas Alfredas, kuris šįkart atsivežė kaimiško vaisto – žieminių česnakų.

Kartu dirbo, kartu šventė

Vakaras buvo pilnas pramogų. Gausiai susirinkusius kraštiečius ir svečius pasveikino seniūnė. Ji pakvietė smagiai praleisti laiką. Kaimo bendruomenės pirmininkė padėkojo visiems, kurie kartu dirbo, kad būtų įrengta graži poilsio erdvė.

Buvo apdovanoti fotokonkurso „Čia aš gimiau“ dalyviai ir laureatai, sportinių varžybų nugalėtojai. Svečių kalbas keitė vietos meno mylėtojų pasirodymai: šoko mamos su dukromis, dainavo kvartetas, solistas Domantas, mama Sonata su dukra Aivita bei jauna mama Jurgita su trimis savo atžalomis. Šventės dalyviai varžėsi kaimiškose rungtyse: kas greičiau supjaus malkas, kuris vyras greitai ir teisingai įsiūs sagą, kuri moteris greičiau sukals vinis...

Linksmybių netrūko nei mažiems, nei dideliems

Linksmybių netrūko nei suaugusiems, nei vaikams. Vaikų erdvėje vyko putų šou, „Linksmojo lagamino“ peliukų Mikių programa. Kol vaikai žaidė, suaugusieji klausėsi Kalvarijos pučiamųjų instrumentų orkestro muzikos, žavėjosi Jusevičių šokėjomis.

Temstant parke netikėtai pakilo spalvotai šviečiančių šokančių fontanų purslai, o į sceną atėjo atlikėja Laisva. Vakaro programa baigėsi šokiais su šauniu grupės „Bernužėliai“ pasirodymu ir vietos ūkininkų dovanotu šventiniu fejerverku.

Gerai, kad buvo rėmėjų

Kultūros darbuotoja Angelė Bapkauskienė džiaugėsi švente, bet ji nebūtų buvusi tokia graži be paramos: renginį finansavo LR žemės ūkio ministerija. „Juk visus dirbusius galėjome pamaitinti, turėjome kanceliarinių išlaidų, reikėjo lėšų paskleisti žinią apie šventę, reikėjo lėšų koncertams ir dovanoms, net transporto išlaidoms, – sakė A.Bapkauskienė. – O kur dar kiti rėmėjai, pavienės iniciatyvos, parama ir palaikymas. Džiugu, kad mokame dirbti komandoje ir įsitraukia naujų žmonių.“

Tokiu sunkiu pandemijos metu labai reikalingas žmonių bendravimas, pagalba, artumas. Sangrūdos krašto šventė parodė, jog kaimas gyvas: žmonės moka ir dirbti, ir kultūringai ilsėtis. Sekmadienį miestelis vėl buvo pilnas žmonių, kurie rinkosi į Šv. Baltramiejaus atlaidų mišias Sangrūdos bažnyčioje, o po jų klausėsi atlikėjų Eugenijaus Bavikino ir Neringos Nekrašiūtės koncerto.

Danguolė Pranculytė

Rekomenduojami video