Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šaltojo sezono automobilių problemos: kaip jas įveikti?

Šaltasis metų sezonas tampa tikru išbandymu net labiausiai patyrusiems vairuotojams. Pasikeitę orai apsunkina eismo sąlygas ir testuoja automobilio galimybes, o pastarosios, deja, dažnai ribotos, nes transporto priemonės būna neparuoštos šalčiams. Dėl to kelyje daugelis susiduria su nemaloniomis situacijomis, dėl kurių neretai kalti išsikrovę akumuliatoriai automobiliams arba kitos automobilio priežiūros klaidos. Kad tokios problemos neužkluptų kelyje ir jūsų, įvardinkime priežastis ir aptarkime, kaip jų išvengti.

Svarbiausi automobilio komponentai

Savaime suprantama, kad kiekvienas automobilio elementas turėtų būti prižiūrėtas ir reguliariai tikrinamas ištisus metus. Visgi pagrindinį ir dažnai lemiamą vaidmenį šaltojo sezono metu atlieka ir ypatingos priežiūros reikalauja:

  • padangos;
  • stabdžių sistema;
  • akumuliatoriai.

Padangos – tai pirmasis elementas, galintis užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams. Geras sukibimas užtikrinamas tuomet, kai pastarųjų protektoriaus gylis yra ne mažesnis kaip 1,6 mm vasaros laikotarpiu, o žieminių padangų jis siekia bent 3 mm. Maksimaliai apsisaugosite, jeigu nelaviruosite ties riba – pasistenkite, kad protektoriaus gylis siektų 8 mm ir daugiau.

Kitas žingsnis šaltuoju sezonu: pasirūpinti stabdymo efektyvumu. Jį padės užtikrinti pakankamas stabdžių skysčio kiekis ir reguliarus jo keitimas (kas 2 metus). Patikrinkite ir stabdžio diskų, trinkelių susidėvėjimo lygį. Kaip akcentuoja automobilių detalių parduotuvės „Autoaibė“ specialistai, akumuliatoriai automobiliams prilygsta transporto priemonės gyvybei, todėl labai svarbu, kad su jais būtų elgiamasi tinkamai.

Akumuliatoriaus eksploatacijos ypatybės

Visi kiti komponentai netenka prasmės, jeigu neveikia pagrindinė automobilio užvedamoji galia – akumuliatorius. Ne paslaptis, kad jis šaltuoju sezonu neveikia gana dažnai ir dėl to tampa didžiausiu vairuotojų iššūkiu. Prieš prasidedant pirmiesiems šalčiams, derėtų atidžiai patikrinti automobilinės baterijos būklę. Tai galima padaryti dviem būdais: kreiptis į autoservisą arba patiems, naudojant specialų apkrovos matavimo prietaisą.

Bet kuriuo atveju, jei tikrinimo ar matavimo metu įtampa žemesnė nei 12, tai aiškus ženklas, kad laikas akumuliatorių pakrauti (pilnai baterija įkraunama per 20 valandų). Jei nutiko taip, kad po 20 valandų krovimo įkroviklis vis tiek rodo, jog akumuliatorius nepakrautas, arba „nelaiko“ įtampos esant apkrovai, metas dairytis naujos automobilinės baterijos. Taip pat labai rimtas akumuliatoriaus susidėvėjimo požymis yra greitas pasikrovimas – vos per 1–2 val.

Svarbus aspektas siekiant, kad akumuliatoriai automobiliams neišsikrautų, yra generatoriaus darbas. Pastarasis turėtų nenutrūkstamai dirbti ne mažiau nei 20 minučių, o tai reiškia, kad tiek laiko turėtų būti įjungtas variklis. Išvada paprasta – trumpos kelionės greičiau iškrauna akumuliatorių, o ilgos – atvirkščiai, jį įkrauna. Vis dėlto, jeigu neturite galimybės keliauti automobiliu ilgiau nei 10 minučių, tuomet patartina periodiškai krauti bateriją papildomai.

Naujo akumuliatoriaus paieškos: ką žinoti?

Prieš svarstant apie naujo akumuliatoriaus įsigijimą, specialistai pataria visų pirma deramai įsitikinti, ar jo tikrai reikia. Pasak jų, dažna vairuotojų klaida tampa laikas ir pinigai, skirti naujam akumuliatoriui, nors senasis dar tinkamas naudoti. Svarbu suprasti, kad išsikrovęs akumuliatorius nėra defekto požymis.

Akumuliatoriai automobiliams gali būti paprastai ir greitai patikrinami specializuotuose automobilių priežiūros centruose. Paaiškėjus defektui ir renkantis naują, rekomenduojama atsižvelgti į transporto priemonės tipą ir gamintojo rekomendacijas.

Maksimali paleidimo srovė – taip pat labai svarbus parametras, apie kurį mažai kas žino. Akumuliatorius su per maža paleidimo srove gali nepajėgti užvesti variklio. Blogiausiu atveju jis tiesiog „perdegs“, išsilydys vidinės jungtys. Toks akumuliatorius jau tinkamas tik utilizuoti.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į pagaminimo datą, nes ilgai laikytas sandėlyje akumuliatorius paranda dalį savybių. Galiausiai, svarbu, kad naujojo akumuliatoriaus poliai atitiktų senojo. Kitu atveju baterijos arba neįdėsite, arba ji neveiks tinkamai.

Pasirūpinus visais svarbiausiais automobilio komponentais, šaltuoju metų laiku kiekvienas išvykimas iš namų bus malonesnis ir saugesnis. Nors akumuliatoriai automobiliams įvardijami kaip didžiausia problema paspaudus šaltukui, nederėtų pamiršti ir kitų transporto priemonės detalių, galinčių užtikrinti saugumą arba atvirkščiai, sukelti grėsmę. Saugokite kelyje save bei kitus: verčiau skaičiuokime naujų vairuotojų, o ne besikartojančių tragiškų eismo įvykių skaičių.

Rekomenduojami video