Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ruoškitės keisti mitybos įpročius - Europos Sąjunga patvirtino naują maisto produktą

Didysis milčius - tai vabalas, kuris yra sutinkamas ir mūsų kraštuose. Tokį vardą jis gavo todėl, kad dažnai gyvena ten, kur laikomi miltai - sandėliuose, svirnuose, kepyklose. Iš tikrųjų, milčiai yra problema, nes misdami grūdų produktais savo išmatomis jie užteršia žmonių maistą. Tačiau Europos Sąjunga milčius mato ne kaip problemą, o kaip galimybę.

Didžiųjų milčių lervos daug kur yra valgomos. Aišku, sakydami „daug kur“ turime omenyje Pietryčių Aziją, nors mažesniais kiekiais šios lervos yra parduodamos ir kitose pasaulio šalyse. Iš jų gaminami įvairūs produktai. Pavyzdžiui, šios lervos, sumaišytos su kitais valgomais vabzdžiais, yra naudojamos naujoviškų mėsainių gamyboje. Bet dažniau jos yra tiesiog apkepamos ir valgomos kaip užkandis.

Šlykštu? Nesijuokite ir nesivaipykite - tai yra ateities maistas. Ekologiškas, tvarus ir maistingas. Ateityje mūsų požiūris į maistą tikrai keisis ne tik dėl aplinkosauginių sumetimų, bet ir dėl vis dar augančios populiacijos. 2,5 milijardai žmonių pasaulyje jau valgo vabzdžius ir jūs nesate už juos geresnis - jei kiti maisto produktai bus per daug reti, brangūs ar nekokybiški, žvalgysitės svirplių ir milčių lervų.

Iš kur tų milčių lervų gauti? Jos tuoj bus parduotuvių lentynose, nes Europos Sąjunga ką tik patvirtino, jog geltonosios milčių lervos yra saugios - tai yra pirmasis toks vabzdžiams skirtas patvirtinimas. Jis atvers duris masinei lervų prekybai. Tam jau buvo ruošiamasi - kadangi lervos valgomos jau nuo neatmenamų laikų, jos jau auginamos ir Europoje.

„Ynsect“, Prancūzijoje įsikūręs vabzdžių produktų gamintojas, 2019 metais sulaukė didžiulių Europos Sąjungos investicijų. Didžioji produkcijos dalis palikdavo Senąjį žemyną, nors Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Belgijoje, Danijoje ir Suomijoje jų jau buvo galima įsigyti. Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) dabar patvirtino, kad milčių lervos galės paplisti po visą ES.

Bandymų pristatyti vabzdžius į europiečiams jau būta, tačiau toks maistas mūsų kraštuose neprigijo. Mums jis labiau primena „Baimės faktorių“ ir socialinių tinklų narcizus, kurie keliauja, filmuojasi ir vaiposi valgydami „egzotišką maistą“. Tačiau EFSA sprendimas, tikriausiai, yra pirmas žingsnis prieš didesnio masto informacinę kampaniją. Apie milčių lervas girdėsite per televiziją, jas valgys žvaigždės, jos pasirodys jūsų pamėgtame restorane.

Prognozuojama, kad pasaulio populiacija 2050 metais pasieks 9 milijardus. O 100 gramų neapdorotų didžiųjų milčių lervų yra 14-25 gramai baltymų. Be to, mūsų akims labiau patiks jų produktai, tokie kaip makaronai.

Rekomenduojami video