Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rugiapjūtės startas 6 kombainais

Prie kelio Kaunas–Ukmergė sankryžos į Veprius ir Deltuvą vyko žemdirbių lauko diena „Rugiapjūtės pradžia“. Joje dalyvavo 200 žmonių iš Ukmergės, Jonavos, Anykščių ir Širvintų rajonų. Pagrindinis pirmą kartą Lietuvoje vykusios tokio pobūdžio lauko dienos akcentas – 6 kombainai (3 Ukmergės r. ūkininkų ir 3 įmonių demonstraciniai) vienu metu kūlė maždaug 20 ha dydžio žieminių miežių lauką.

Lauko dienoje dalyvavo Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) vicepirmininkas Algis Baravykas ir direktorius Sigitas Dimaitis. Sveikindamas renginio dalyvius ir organizatorius, ŽŪR vicepirmininkas A.Baravykas pasidžiaugė, kad šventę organizavo ŽŪR savivaldos organizatorė Ukmergės rajone Karolina Valaišienė su Ukmergės rajono žemdirbių asociacija, kuri yra ŽŪR narė. „Džiugu, kad galime dirbti drauge, dalintis patirtimi ir susitikti su kolegomis. Tokie renginiai ne tik įdomūs, bet ir naudingi įgyjant naujų žinių bei patirčių“, – sveikindamas lauko dienos dalyvius ir svečius kalbėjo ŽŪR vicepirmininkas A.Baravykas.

Dainiaus Vyto nuotr.

„Su Ukmergės rajono žemdirbių asociacija planuojame tokią lauko dieną prieš rugiapjūtės pradžią mūsų rajone padaryti tradicinę ir sukviesti dar daugiau kombainininkų“, – sakė lauko dienos organizatorė K.Valaišienė.

Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas Algirdas Valaiša sveikino renginio dalyvius ir svečius, pasidžiaugė, kad lauko dienoje net šešios įmonės pademonstruos kombainus: UAB „Agrokoncerno technika“ pristatė „Rostselmash RSM 161“; UAB „Dotnuva Baltic“ – „Case IH Axial-Flow 8250“; UAB „Klovima“ – „Claas Lexion 770 TT“; AB „East West Agro“ – „Massey Ferguson 7345 Activa“; UAB „Baltic Agro Machinery“ – „Class Lexion 650“; AB „Vilniaus Lytagra“ – „New Holland CX 8070“, o dirvožemio problemas ir galimus jų sprendimo būdus pristatė AB „Linas Agro“ atstovas.

Lauko diena vyko ūkininko Regimanto Grudzinsko 20 ha žieminių miežių lauke. Jos dalyvius sveikino LR Seimo narys Juozas Varžgalys, Ukmergės rajono savivaldybės žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Salvijus Stimburys.

 

Parengta pagal ŽŪM

Rekomenduojami video