Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Rolls-Royce“ jau ruošia savo pirmąjį elektromobilį - jis nustebins ir baterijos talpa

„Rolls-Royce“, kaip ir kitos automobilių markės, jau žvalgosi į elektrinę ateitį. Ir iš tikrųjų, elektromobiliai „Rolls-Royce“ tinka, nes yra visiškai tylūs. BMW grupei priklausanti „Rolls-Royce“ jau kuria savo pirmąjį elektromobilį, o gandų lygyje girdėti ir kai kurios detalės.

Didžiausią triukšmą važiuojančiame „Rolls-Royce“ skleidžia salono laikrodis - taip anksčiau buvo sakoma apie vieną prabangiausių pasaulio markių.

Ir iš tikrųjų dideli varikliai, tingiai dirbdami žemais sūkiais, salone būdavo beveik negirdimi, o minkštos važiuoklės minkštai nuglostydavo kelio nelygumus.

Tačiau vidaus degimo variklis niekada nėra visiškai tylus - bėgėjantis girdimi ir visai naujų „Rolls-Royce“ varikliai. Bet ateitis galbūt bus kitokia.

Visiška tyla, aišku, yra tik šalutinė priežastis, kodėl „Rolls-Royce“ turi paruošti elektromobilį. Europos Sąjunga gamintojams jau taiko griežtus reikalavimus, pagal kuriuos kiekvienas gamintojas turi rūpintis vidutine savo parduoto automobilio tarša.

Kol kas „Rolls-Royce“, kaip nedaug automobilių kasmet pagaminanti kompanija, gali išvengti problemų (o ir baudas sumokėtų), bet reikalavimai su laiku tik griežtės. Be to, kompanija negali atsilikti nuo laikų - tarp elektromobilių „Rolls-Royce“ limuzinai atrodytų senamadiški, jei neturėtų elektrinių versijų.

Ir taip „Autocar“ šaltinių teigimu „Rolls-Royce“ jau ruošia elektromobilį. Jis kuriamas „BMW i7“ elektrinės sistemos pagrindu ir tikriausiai bus „Phantom“ dydžio modelis. Tie patys gandai tvirtina, kad elektrinis „Phantom“ yra bandomas ne kur kitur, o Vokietijoje. Ir tai nėra keista - britų „Rolls-Royce“ technologijų nekuria, nes tuo rūpinasi kompanijos savininkė BMW. 

Be to, nors bandomas prototipas iš esmės yra elektrinis „Phantom“, šių bandymų rezultatas turėtų būti visiškai naujas elektromobilis - elektrinis „Rolls-Royce“ nebus kažkoks „e-Phantom“ ir net nebus gaminamas ant „BMW i7“ bazės (nors naudos „i7“ elektrinę dalį). Pernai „Rolls-Royce“ užregistravo naują modelio pavadinimą „Silent Shadow“ - greičiausiai taip vadinsis naujasis elektromobilis.

Kada pamatysime elektrinį „Rolls-Royce“? Tikriausiai pirmiausia pamatysime „BMW i7“, kuris turėtų pasirodyti 2022 metais. Tai - didelis BMW sedanas su 100 kWh baterija.

Kaip minėjome, šie modeliai bus giminingi tik elektriniais komponentais - jie bus gaminami ant skirtingų bazių ir pasižymės savo markėms būdingu dizainu.

Beje, „Autocar“ šaltiniai teigia, kad elektrinis „Rolls-Royce“ turės „žymiai didesnę bateriją nei 100 kWh“ ir tarp įkrovimų nuvažiuos daugiau nei 500 km. Didesnė baterija „Rolls-Royce“ tinka, nes šiems automobiliams kaina nėra svarbi, o ir lengvo sportiškumo iš jų nesitikima. Be to, jie dažnai naudojami itin ilgoms kelionėms.

Rekomenduojami video