Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Raginama neužmiršti įsipareigojimų vykdant veiklą „Ražienų laukai per žiemą“

Ūkininkai, siekiantys kompensacinių išmokų už veiklą „Ražienų laukai per žiemą“, privalo įsipareigojimus vykdyti 5 metus. Taip pat būtina laikytis kitų taisyklėse keliamų reikalavimų.

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veikla „Ražienų laukai per žiemą“ siekiama išsaugoti bioįvairovę intensyviai dirbamuose žemės plotuose bei stabdyti dirvų eroziją. Be to, ražienose likę grūdai ir piktžolių sėklos yra svarbus maisto šaltinis žiemojantiems paukščiams, padeda peržiemoti pilkiesiems kiškiams, kurapkoms.

Išlaikyti tokį pat tvarkomą naudmenų plotą

Veiklą „Ražienų laukai per žiemą“ privalu vykdyti ne didesniame kaip 30 proc. ražienų laukams tinkamų augalų rūšių plote. Tačiau ražienų plotas nėra ribojamas pareiškėjams, kurie tiesioginėms išmokoms gauti deklaruoja iki 10 ha žemės ūkio ir pasėlių naudmenų.

Nors įsipareigojimai gali būti vykdomi kasmet skirtinguose laukuose, tačiau privaloma išlaikyti tokį pat pagal veiklos reikalavimus tvarkomą naudmenų plotą. Išmokos dalyvaujantiems vien tik veikloje „Ražienų laukai per žiemą“ mokamos už ne mažesnį kaip 1 ha žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotą bei už ne mažesnį kaip 1 ha lauko plotą. Maksimalus ražienų plotas, už kurį mokamos kompensacinės išmokos, negali viršyti 30 ha.

Neaparti laukų iki kitų metų kovo 1 d.

Vykdant veiklą „Ražienų laukai per žiemą“, nupjovus javus, privalu laukų neaparti iki kitų metų kovo 1 d. Įsipareigotame lauke iki apariant ražienas, negalima naudoti augalų apsaugos produktų, organinių ir mineralinių trąšų, ir srutų po derliaus nuėmimo. Ražienų negalima kalkinti ir skusti. Iki derliaus nuėmimo žemės ūkio augalų plotus ariamojoje žemėje būtina periodiškai įdirbti, kad nebūtų žemės ūkio augalus stelbiančių piktžolių. Nuėmus derlių, šiaudus reikia sutvarkyti, surišti juos į ryšulius (ritinius) ir išvežti iš lauko arba šiaudus galima susmulkinti ir paskleisti dirvos paviršiuje. Ražienų laukuose sužėlusių augalų šienavimas ir (arba) smulkinimas draudžiamas.

Žalinimo išmoka

Nors tinkamų ražienų pasėlių plotai įskaičiuojami vertinant pareiškėjo tinkamumą gauti paramą už žalinimo reikalavimų įgyvendinimą, tačiau už tą patį plotą, už kurį mokama parama pagal veiklą „Ražienų laukai per žiemą“, negali būti mokama ir žalinimo išmoka.

2020 m. paramos dydis už 1 ha ražienų plotą siekia 99 Eur.

Įsipareigojimus vykdyti 5 metus

Ūkininkai, prisiėmę įsipareigojimus pagal veiklą „Ražienų laukai per žiemą“, juos privalo vykdyti 5 metus – nuo pirmos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų nustatytos žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimo pradžios dienos.

Apie pagrindinius reikalavimus / įsipareigojimus siekiant tiesioginių išmokų, susietosios paramos bei paramos pagal su plotu susijusias KPP priemones, aktualias datas rasite NMA parengtose atmintinėse.

Rekomenduojami video