Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Projektas dėl trąšų reguliavimo keliauja į Seimą

Vyriausybė pritarė Ūkio ministerijos parengtam įstatymo projektui dėl trąšų reguliavimo, kuriuo siekiama sudaryti prielaidas skaidriam ir sąžiningam trąšų tiekimui ir importui. Šis įstatymo projektas rudenį bus teikiamas svarstyti Seimui.

„Įstatymo projekte numatoma rengti identifikacinį sąrašą, kuris atliks saugiklio funkciją ir pagal kurį į Lietuvos rinką patekti galės tik nustatytus kokybės reikalavimus atitiksiantys tręšiamieji produktai, nustatoma rinkos priežiūros ir pažeidimų nagrinėjimo tvarka. Be to, numatytos atgrasančios baudos už šio įstatymo pažeidimus: jei rinkai bus tiekiamos nustatytų reikalavimų neatitinkančios trąšos arba po įgaliotų institucijų sprendimo jos nebus pašalintos iš rinkos, bauda sieks visų tuo metu rinkai neteisėtai pateiktų ar nepašalintų reikalavimų neatitinkančių tręšiamųjų produktų vertę. Šis priemonių kompleksas padės spręsti šiuo metu rinkoje kylančias problemas“, – sako ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Ūkio ministerijos parengtas įstatymo projektas ne tik atliepia Seimo narių teiktame įstatymo projekte buvusias nuostatas, bet ir išsamiau reguliuoja rinką: identifikaciniame sąraše nustatomi visi galimi tręšiamieji produktai, sudaromos prielaidos kokybiškų trąšų importui, stiprinama rinkos priežiūra, nustatomos ekonominių veiklos vykdytojų ir naudotojų prievolės. Be to, įstatymas praplėstas pagal Europos Sąjungos (ES) teisės aktus, kad atitiktų ES konkurencijos ir laisvo prekių judėjimo reikalavimus.

„Visgi šiuo atveju labai svarbus vaidmuo teks priežiūros institucijoms, kurios turės prisidėti tinkamai įgyvendinant įstatymą – atlikti patikrinimus, siekdamos užtikrinti tręšiamųjų produktų kokybę ir jų pateikimą rinkai bei prisidėti sprendžiant kitas rinkoje kylančias problemas“, – teigia V. Sinkevičius.

Šiuo metu Lietuvoje nėra nacionalinio teisės akto, reglamentuojančio ne tik iš ES, bet ir iš kitų šalių įvežamus tręšiamuosius produktus, jų kokybės užtikrinimą ir naudojimą.

Jei įstatymui rudens sesijoje pritartų Seimas, jis įsigaliotų nuo 2019 m. sausio 1 dienos. Ūkio ministerijos teigimu, tai gana ambicingas terminas, turint omenyje, kad teisės aktą turėtų notifikuoti Europos Komisija, o tiek pati Europos Komisija, tiek valstybės narės dar galėtų teikti pastabų.

Rekomenduojami video