Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Privatizuojamas „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“

Vakar paaiškėjo, kad Vyriausybė nutarė į privačias rankas perleisti šiuo metu valstybei priklausančią bendrovę „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“.

Ūkio ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte buvo siūloma privatizavimo objektų sąrašą papildyti dar bemaž dešimčia valstybei priklausančių įmonių, kurių tarpe ir bendrovė „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“. Šią įmonę į šį sąrašą įtraukti pasiūlė Žemės ūkio ministerija.

Bendrovės „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ įstatinis kapitalas vertinamas 1251,30 tūkst. eurų. Valstybei priklauso 100 proc. šios įmonės nominaliųjų akcijų. Įmonės veikla buvo pelninga. Ūkyje dirbama apie 800 ha žemės, iš kurių 715 ha priklauso valstybei. Čia darbo vietos suteiktos 44 kratiečiams.

Šiuo metu Akademijos miestelio, kuriame ir yra įsikūręs ūkis, bendruomenė gyvena it ant parako statinės – ar tikrai įmonė bus privatizuojama, ar išliks darbo vietos, ar įmonė tęs savo veiklą, kaip bus su moksline veikla? Tik iš nuogirdų sužinota žinia kelia nemažai sumaišties – iki šiol oficialiai apie priimtą įmonės privatizavimo srendimą miestelio gyventojai nėra informuoti. Negana to, nieko konkretaus apie privatizaciją kol kas nežino net ir pats bendrovės „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ vadovas.

„Apie mano vadovaujamos įmonės numatomą privatizacija sužinojau tik iš spaudos. Kol kas dar negavau jokių pranešimų ar dokumento iš įmonės akcininkų – ŽŪM. Jau kreipiausi į ministeriją dėl inoformacijos apie šį nutarimą. Kai kažką konkrečiau žinosiu galėsiu plačiau papasakoti ir patvirtinti, kad privatizacija neišsigalvojimas. O dabar dar neturiu jokių oficialių dokumentų iš ministerijos. Taip, skaičiau, girdėjau apie privatizaciją, bet kol kas nieko nei patvirtinti, nei paneigti, nei komentuoti negaliu“, – sako trečius metus bendrovei „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ vadovaujantis kėdainietis Rimgaudas Praninskas.

Pasiteiravus įmonės vadovo nuomonės apie bendrovės privatizaciją pašnekovas nuo komentarų susilaikė.

„Nenorėčiau nieko komentuoti apie įmonės privatizavimą. Reikia daugiau pasiskaityti kodėl buvo priimtas toks sprendimas, o ką aš galvoju apie tai čia visiškai ne tai. Kol kas nežinau įmonės privatizavimo motyvų. Yra akcininkai, jų interesas, jie ir sprendžia. Jiems iš aukščiau matyt geriau matosi ką reikia valstybei išlaikyti, ką privatizuoti“, – svarsto R. Praninskas.

Kristina MIRVIENĖ

Rekomenduojami video