Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prirūkytą mašiną sunkiau parduoti

Kauno technologijos universiteto mokslininkų, tyrusių šalutinį rūkymo poveikį, teigimu, svarbiausias kenksmingų medžiagų šaltinis, į kurį susigeria cigarečių dūmai, yra patalpų, taip pat ir automobilio dulkės. Rūkant tradicines cigaretes automobilio salone, ne tik padidėja kietųjų dalelių, nikotino, anglies monoksido ir įvairių organinių junginių koncentracija jame, bet ir rūkalų prisigėrusią mašiną sunkiau parduoti.

Automobilio, kurio salone yra rūkoma, tabako dūmai nusėda ant visų paviršių ir į juos įsigeria. Dėl to vėliau, vykstant reakcijai su patalpose esančia azoto rūgštimi, susidaro pavojingų kancerogenų. Taigi vien išvėdinti saloną neužtenka.

„Salono cheminis valymas dažniausiai atliekamas įsigijus naudotą automobilį arba norint jį išvalyti prieš pardavimą, siekiant pašalinti purvą ir nemalonius kvapus“, – sako automobilių švaros bendrovės atstovė Giedrė Martinonytė.

Vis dėlto, jos teigimu, rūkymo žalą klientai prisimena vis dažniau. „Jie nori turėti ne tik vizualiai švarų automobilį (dažniausiai kreipiasi naujagimio susilaukusios šeimos, alergiški žmonės), bet ir nejausti salone nemalonių kvapų – rūkalų, naminių augintinių“, – teigė G.Martinonytė.

Švaros ekspertų įsitikinimu, automobilį, kurio salone buvo nuolat rūkoma, sunkiau parduoti, nes rūkalų kvapas būna smarkiai įsigėręs į visas salono detales.

Nors šalutinį rūkymo poveikį sveikatai jaučia ne tik pats rūkalius, bet ir kartu su juo važiuojantys keleiviai, automobilių švaros centro „Švaros meistrai“ ekspertų teigimu, sveikata – vis dar nėra pagrindinis kriterijus, kodėl žmonės užsisako automobilio salono valymą.

Salono valymo dažnumas priklauso nuo automobilio eksploatacijos – kiek daug juo važinėjama. „Darbui skirtus automobilius, kuriuose vežiojamos tam tikros prekės, produktai, reikia dažniau valyti. Jeigu vežiojami maži vaikai arba naminiai gyvūnai, saloną taip pat tenka valyti dažniau“, – pasakojo G.Martinonytė.

Vis dėlto, pasak jos, saloną lietuviai dažniausiai valo kartą kas metus ar per kelerius metus. Pašnekovės teigimu, kaip dažnai saloną valyti cheminiu būdu ar sausai, priklauso nuo automobilio eksploatacijos – pastebėjus, kad automobilio salonas dėmėtas, nešvarus ar jaučiamas nemalonus kvapas, reikėtų jį išvalyti chemiškai. Vėliau galima valyti tiesiog dulkių siurbliu.

Lietuvių susirūpinimą automobilio salono valymu, G.Martinonytės teigimu, vis dar diktuoja sezoniškumas: automobilių švaros centruose klientų, norinčių atlikti salono cheminį valymą, skaičius smarkiai išauga pavasarį. Pasak automobilių švaros bendrovės atstovės, siekiant labiau rūpintis savo sveikata, automobilio saloną ar patalpose esančius baldus reikėtų valyti dažniau ir reguliariai.

„International journal of hygiene and environmental health" skelbto Vokietijoje atlikto tyrimo apie tradicinių cigarečių ir kaitinamo tabako produktų įtaką automobilyje rūkančiųjų ir jų keleivių sveikatai duomenimis, didžiausia kenksmingų medžiagų koncentracija rasta rūkant įprastas cigaretes, mažiau – vartojant kaitinamo tabako produktus, nes didžiausias toksiškų medžiagų kiekis fiksuojamas būtent tabako degimo metu.

Rekomenduojami video