Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Priminimas vairuotojams – aišku, kas keisis nuo balandžio 1-osios

Nuo balandžio 1-osios vairuotojais ir vėl galės paspausti greičio pedalą greitkeliuose ir automagistralėse. Tiesa, svarbu atsižvelgti ir į kitus pokyčius, pavyzdžiui, padangų keitimą. Tuo metu Vidaus reikalų ministerija (VRM) priėmė sprendimus, kurie leis nebausti vairuotojų nepasikeitusių dygliuotų padangų į vasarines karantino laikotarpiu, taip pat daroma išlyga dėl nebegaliojančio vairuotojo pažymėjimo.

Pagal Kelių eismo taisyklėse (KET) apibrėžtas įstatymines gaires, pažymima, kad motociklai, triračiai, taip pat lengvieji bei kroviniai automobiliai, neviršijantys 3,5 tonos leidžiamosios masės, automagistralėse nuo balandžio 1-osios galės važiuoti 130 km/val. greičiu. Greitkylyje greitis šiek tiek skirsis – čia minėtoms transporto priemonėms bus galima važiuoti iki 120 km/ val. greičiu.

Pradedantiesiems A ir B kategorijų, taip pat A1 ir A2 transporto priemonių vairuotojams, kurie vis dar mokosi arba jau laikė praktinį egzaminą, ribojimai išlieka tokie patys. Kelių taisyklėse nurodoma, kad minėti transporto priemonių vairuotojai greitkeliuse gali važiuoti ne didesniu kaip 90 km/val. greičių, o automagistralėse – 100 km/val. Tas pats galioja ir autobusų vairuotojams.

Primename, kad visiems vairuotojams išlieka 90 km/val. apribojimas keliuose su asfalto ar betono danga ir 70 km/val. – kituose keliuose. Tuo metu kroviniai automobiliai, viršijantys 3,5 tonos masę, Lietuvos keliuose negali viršyti 90 km/val.

Naujienų portalas tv3.lt jau rašė, kad KET yra numatyta, kad vairuotojai iš žieminių padangų į vasarines gali pasikeisti nuo balandžio 1 d. Žieminės padangos būna trijų tipų: minkšto (šiaurinio tipo) mišinio, kieto (europinio) mišinio ir dygliuotos.

Nuo balandžio 10 d. yra draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. Kelių eismo taisyklės nedraudžia vairuotojams vasarą naudoti žieminių padangų. Nors žiemines nedygliuotas padangas galima naudoti ir toliau, šiltuoju sezonu vairuotojai dažniausiai vis tiek linkę jas pasikeisti.

Taip yra todėl, kad vasarą žieminės padangos greičiau dyla, mažėja jų protektoriaus gylis ir kitą žiemos sezoną tokios padangos gali būti netinkamos naudojimui.

Nuo balandžio 10 d. transporto priemonės su dygliuotomis padangomis yra laikomos techniškai netvarkingomis ir tokioms transporto priemonėms policijos pareigūnai turi teisę panaikinti techninės apžiūros galiojimą. Taip pat, eksploatuojant automobilį su netinkamomis padangomis, jam negalioja civilinės atsakomybės draudimas.

Visgi, Vidaus reikalų ministerija šiemet padarė tam tikrų išlygų. „Priėmėme sprendimus dėl padangų keitimo netaikyti bausmių žmonėms karantino metu, o jam pasibaigus, palikti protingą laiką padangoms, jei to reikės šiemet, pasikeisti. Taip pat dėl negaliojančių teisių: jei senyvo amžiaus žmogus neturi kompiuterio, taip pat baudų nuspręsta netaikyti“, – BNS teigė R. Tamašunienė.

Anot jos, ministerija taip pat laikinai leido asmens dokumentus atsiimti ne pačiam asmeniui, o jo artimam šeimos nariui – tam nereikės rašyti įgaliojimo.

„Priėmėme vidinius sprendimus, kad pasą, asmens tapatybės kortelę gali atsiimti ir asmenų šeimos nariai, kad senyvo amžiaus žmonės, kuriems atėjo laikas keisti pasus, neitų į migracijos skyrius, nekontaktuotų, o tai galėtų padaryti jaunesni žmonės, kurie turi ir kaukę, ir sparčiau atliks procedūras“, – tvirtino ji.

Ministrė taip pat patvirtino, kad ministerija siūlys Vyriausybei visiškai uždrausti keleivių iš užsienio atvykimą į Lietuvą keltais ir lėktuvais. Anksčiau apie tai pranešęs premjeras Saulius Skvernelis sakė, kad namo norintiems grįžti piliečiams „buvo duota pakankamai laiko“, bet neatmetė, kad dar gali būti taikomos individualios išimtys.

R. Tamašunienė sakė, kad sprendimas dėl keltų priimtas įvertinus policijos informaciją dėl šio savaitgalio, kai į Klaipėdą atvyko net septyni keltai, didžioji dalis jų – su lengvaisiais automobiliais ir jų keleiviais. Prieš dvi savaites Lietuvoje įvedus karantiną buvo uždarytos šalies sienos, išskyrus išimtis prekių judėjimui, grįžtantiems Lietuvos piliečiams ir išvykstantiems užsieniečiams.

Rekomenduojami video