Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prienų ūkininkai nepritarė raginimams remti tik stambiuosius ūkius

Balandžio 26 d. Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Prienų skyriaus nariai atliko pareigą – surengė ataskaitinį rinkiminį susirinkimą, išklausė pirmininko ataskaitą, patikrino, ar pagal paskirtį buvo naudojamos lėšos ir išsirinko naują tarybą, o ši, čia pat, atvirai, išrinko naują šios organizacijos pirmininką.

Susirinkime svečių teisėmis dalyvavo LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus bei naujoji Prienų rajono mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė ir Prienų rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Aušra Tamošiūnienė.

LŪS Prienų skyriui vadovaujantis Martynas Butkevičius laikosi griežtų taisyklių. Pavyzdžiui, į skyriaus tarybą renkami ne „geri vyrai“ ar jam, pirmininkui, palankūs ūkininkai, bet lyderiai rajono seniūnijose. Todėl skyrius tikrai jungia visą rajoną.

M.Butkevičius ataskaitoje apžvelgė pagrindines žemės ūkio šakas ir 2018 – aisiais kilusias problemas, tačiau natūralu, kad daugiausia dėmesio skyrė pieno gamybai. Ne tik todėl, kad jis pats turi vidutinį pieno gamybos ūkį, bet ir todėl, kad Prienų rajonas pagrįstai vadinamas pienininkystės rajonu. Čia – tarsi paskutinė pieno gamintojų tvirtovė. Ir ji vis dar laikosi. Nors ir į prieniškių pieno gamintojų ūkius užsuka karvių pirkliai iš kaimyninės Lenkijos, tačiau karvių skaičius šiame rajone, viename iš nedaugelio šalyje, beveik nesikeičia.

„Šiuo metu  rajone 1242 pieno gamintojų ūkiuose yra  4900 melžiamų karvių. Ūkininkų, laikančių karves, mažėja, tačiau karvių skaičius išlieka pastovus. Vis dėlto, mūsų išlikimo galimybė – kooperacija. Džiaugiuosi, kad net 12 prieniškių pieno gamintojų yra kooperatinės bendrovės „Pienas LT“ nariai“, – pasakojo M.Butkevičius.

Taigi vidutiniškai – 4 karvės viename ūkyje. Todėl neverta stebėtis, jog  prieniškiai labai audringai sureagavo, kai LŪS Prienų skyriaus susirinkime dalyvavęs Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis pareiškė, kad smulkieji pieno gamybos ūkiai neverti gauti ES paramos. Ūkininkai nepritarė J.Vilionio pasiūlymui. Lieka priminti, kad bene prieš metus šiame rajone smulkieji pieno gamintojai įkūrė Prienų rajono smulkiųjų ir vidutinių pieno gamintojų asociaciją.

Kitaip ūkininkai įvertino LR ŽŪR pirmininko Arūno Svitojaus teiginį, kad kaimų gyvybingumą įmanoma išsaugoti tik išsaugant smulkiuosius ir vidutinius ūkius.

„Aukštaitijoje, kur aš ūkininkauju, padėtis prastesnė – dar neseniai perspektyviais laikyti kaimai nyksta ir visai sunyks, jeigu ES ir valstybės parama bus orientuota į stambiuosius ūkius. Teko lankytis JAV, kur įsivyravo gigantiški pramoniniai ūkiai. Nesidžiaugia amerikiečiai, o Lietuvai gigantiški ūkiai apskritai netinka, todėl LR ŽŪR pozicija tvirta – reikalaujame, kad ES parama padėtų išsaugoti kaimo gyvybingumą“, – sakė A.Svitojus.

LR ŽŪR pirmininkas užsiminė ir apie žemdirbių organizacijų skaldymo pasekmes.

„Tuo labiausiai džiaugiasi žaliavų supirkėjai. Kitas niuansas – daugelis žemdirbių organizacijų pribrendo pokyčiams, atsinaujinimui, turime įsileisti jaunus žmones“, – sakė A.Svitojus.

Šiek tiek atsinaujino ir LŪS Prienų skyriaus taryba, kuri iš dviejų kandidatų – Ovidijaus Drūlios ir Martyno Butkevičiaus – pasirinko pastarąjį, nepriekaištingos reputacijos ir Prienų rajone gerai žinomą ūkininką.

Padėkos raštai įteikti keturiems LŪS Prienų skyriaus ūkininkams: Onai Račienei, Algimantui Mieliauskui, Sigitui Gyliui ir Alvydui Radvilai.  Kaip sakoma, gero žodžio niekada nebūna per daug. Gražu, tačiau keistoka, kad tuos raštus pagamino, pasirašė ir įteikė LŪS Prienų skyriaus perrinktas pirmininkas Martynas Butkevičius ir jo pagalbininkas Ovidijus Drūlia, o ne LŪS vadovai, kurie šiaip neužmiršta iš LŪS Prienų skyriaus pareikalauti nario mokesčio, bet laiko atvykti į šį susirinkimą nesurado.

Rekomenduojami video