Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prašoma ES paramos pieno ir paukštienos sektoriams

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis kreipėsi į ES žemės ūkio komisarą Janušą Vojciechovskį dėl skubių rinkos organizavimo priemonių Lietuvai labai aktualiems pieno ir paukštienos sektoriams.

„Viruso pandemijai darant įtaką visai maisto tiekimo grandinei, išskirtinės rinkos reguliavimo priemonės padėtų sumažinti įtampą rinkose“, - rašte komisarui pabrėžia ministras.

Be jau taikomų pieno produktų intervencijos priemonių, prašoma papildomai taikyti privatų sandėliavimą sviestui, lieso pieno milteliams, sūriams.

Tačiau Lietuva norėtų privataus sandėliavimo priemonę taikyti ne tik pieno produktams, bet ir paukštienai. Šalies paukštininkystės ūkiuose  kaupiasi didelės produkcijos atsargos, todėl tikimasi, kad išimtinė Europos Komisijos parama privačiam paukštienos sandėliavimui padėtų sektoriui išgyventi šį sudėtingą laikotarpį.

Prognozuojama, kad Lietuvos pieno perdirbimo įmonių poreikis 2020 m. privačiai sandėliuoti sviestui galėtų siekti apie 3,5 tūkst. t, lieso pieno milteliams - apie 14 tūkst. t, sūriams - apie 10 tūkst. t, o vištienos krūtinėlių filė – apie 800 t per mėnesį.

Rekomenduojami video