Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prasidėjus rudeninei paukščių migracijai įspėja saugotis paukščių gripo

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) primena, kad prasideda rudeninė paukščių migracija, todėl naminių paukščių augintojams būtina paisyti biologinio saugumo reikalavimų. Atsižvelgiant į tai, pakeisti nurodymai dėl labai patogeniško paukščių gripo rizikos mažinimo ir apsaugos priemonių taikymo naminių paukščių laikymo vietose.

Prievolė pavasarinės ir rudeninės laukinių paukščių migracijos laikotarpiu (kovo, rugsėjo ir spalio mėnesiais) naminius paukščius laikyti pastatuose išlieka tik labiau imliems – vandens paukščiams. Taip pat panaikintas reikalavimas laikyti antis ir žąsis atskirai nuo kitų naminių paukščių.

Paukščius rekomenduojama laikyti pastatuose, juos išleisti tik į lauko aikšteles, įrengtas taip, kad nebūtų galimybių tiesiogiai kontaktuoti su laukiniais paukščiais. Lauko aikštelės turi būti iš visų pusių aptvertos, o iš viršaus uždengtos tinklu arba stogu, taip sumažinant tikimybę naminiams paukščiams užsikrėsti paukščių gripu nuo laukinių migruojančių.

Europos Sąjungoje (ES) 2018 m. buvo nustatyti 33 paukščių gripo atvejai naminių paukščių laikymo vietose Nyderlanduose, Vokietijoje, Švedijoje, Italijoje ir Bulgarijoje, o laukiniams paukščiams – Danijoje, Suomijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Airijoje, Slovakijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas įvertino riziką naminiams paukščiams užsikrėsti Europoje plintančiu didelio patogeniškumo paukščių gripu. Mokslininkų manymu, šios ligos rizika Lietuvai kol kas nėra didelė, – pavasarinės paukščių migracijos metu nebuvo užregistruotas nė vienas atvejis, o 2017 metais paukščių gripas buvo nustatytas 5 gulbėms.

Rekomenduojami video