Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Policija stiprina pajėgas vasaros sezonui: daugės greičio matuoklių

Įžengęs vasaros sezonas keičia ir policijos planus – vairuotojai yra perspėjami, kad reidai ir kitos prevencinės priemonės bus dar labiau sustiprintos, todėl atsakomybės už pažeidimus išvengti nepavyks. Be kita ko, planuojama įrengti dar 112 vidutinio greičio matuoklių.

Kaip teigė Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovai, pareigūnai vasaros sezonu organizuos skirtingas prevencines priemones. „Eismo saugumo užtikrinimas ir eismo dalyvių elgesio kelyje kontrolė kaip buvo vykdoma, taip vyks ir toliau, būtent – vasarą.

Policijos pareigūnai organizuos įvairias tikslines prevencines priemones: * transporto priemonių leistino važiavimo greičio kontrolė; * manevravimo, lenkimo, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo, pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolė; * vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolė; * vairuotojų mobiliojo ryšio priemonių naudojimo ir vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolė; privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolė;  * pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – šių eismo dalyvių Kelių eismo taisyklių VI ir VIII skyrių nuostatų laikymasis, vairuotojų pareigų pėstiesiems, dviračių vairuotojams vykdymo užtikrinimas ir kontrolė“, – informuoja policijos atstovai.

Apie dalį patikrinimų visuomenė nebus informuojama

Tiesa, policijos atstovai pažymi, kad apie vairuotojų blaivumo patikrinimą iš anksto gali būti ir nepranešama. Be to, didesnis dėmesys bus skiriamas ir motociklų turėtojams, organizuojamiems renginiams. „Transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimai vyks labai dažnai, jie gali būti atsitiktiniai, trumpalaikiai, apie juos iš anksto visuomenė gali būti ir neinformuota.

Daugiau dėmesio bus skirta renginiams, vietoms (privažiavimams) prie poilsiaviečių, ežerų. Ribojamas įvažiavimas į miestus Ribojamas įvažiavimas į miestus Be to, papildomas dėmesys motociklų, mopedų, keturračių vairuotojams ir jų elgesio kelyje kontrolei.

Policija aktyviai bendradarbiauja ir toliau rengs bendrus reidus su Lietuvos transporto saugos administracija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, AB „Lietuvos geležinkeliai“, Aplinkos apsaugos departamentu, Valstybine miškų urėdija“, – teigė Lietuvos kelių policijos tarnybos atstovai.

Naudos vaizdo fiksavimo priemones

Policija taip pat perspėja, kad daromų pažeidimų netoleruos, todėl, siekiant užkirsti galimus nusižengimus, bus pasitelkta visa turima įranga, pavyzdžiui, vaizdo fiksavimo priemonės, skirtos eismo dalyvių pažeidimams užfiksuoti.

 „Policija savo veikloje naudoja viešojo, neviešojo, mišriojo patruliavimo metodus. Bus išnaudotos visos galimybės ir turimos techninės priemonės (tarp jų – ir vaizdo fiksavimo) viešajame eisme dalyvaujančių asmenų, ypač greičio mėgėjų, daromiems Kelių eismo taisyklių pažeidimams fiksuoti.

Akcentuojame, kad policija netoleravo ir netoleruos daromų šiurkščių pažeidimų ir asmenys už netinkamą elgesį kelyje atsakomybės neišvengs“, – teigė policijos atstovai. Kaip rodo surinkti duomenys, transporto priemonių greičio matavimo mobiliaisiais prietaisais „PoliScan FM1“, arba vadinamais „trikojais“, nuo šių metų pradžios iki birželio 2 d. buvo užfiksuoti 136 064 pažeidimai.

Planuojama įrengti 112 naujų vidutinio greičio matuoklių Tuo metu Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus atstovas Saulius Jansonas informavimo, kad šiuo metu yra vykdomas vidutinio greičio matavimo prietaisų pirkimų konkursas, todėl žadama, kad naujieji greičio matuokliai atsiras 56 skirtingose vietose.

„Šiuo metu vyksta pakartotinas „Vidutinio greičio matavimo sistemų įrengimas II etapas“ tarptautinis viešųjų pirkimų konkursas dėl 112 sektorinio greičio matuoklių (56 ruožų) įrengimo valstybinės reikšmės keliuose, kuriam pasibaigus bus vertinami pasiūlymai. Šių metų birželio 8 d. planuojamas vokų atplėšimas, po mėnesio planuojama pasirašyti rangos sutartis“, – teigė LAKD atstovas.

Vidutinio greičio matavimo sistemų ruožai

Be kita ko, ruošiamasi ir kitų prietaisų pirkimams, kurie matuos ne tik greitį, bet ir tikrins būtinų dokumentų galiojimą, mokestinius įsipareigojimus.

 „Pagal Kelių direkcijos ir dviejų rangovų pasirašytas sutartis valstybinės reikšmės keliuose bus įrengta 70 momentinių greičio matuoklių. Šiuo metu vyksta projektavimo ir įrengimo darbai, kuriuos planuojama baigti iki 2020 m. pabaigos. Naujieji momentiniai matuokliai matuos ne tik greitį, bet ir tikrins techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą“, – pabrėžė S. Jansonas.

d1d0b5287a317b26b865ff1e22d8aa3a

LAKD sulaukė kritikos iš ministerijos

Visgi susisiekimo ministras Virgaudas Puodžiukas LAKD pažėrė kritikos ir įvardijo, kad ministerijai pavaldi įstaiga vėluoja atlikti numatytus darbus bei tinkamai nesprendžia kilusių problemų, kurios kasmet kartojasi. Tai parodė Susisiekimo ministerijos atliktas LAKD vidaus auditas.

„Per dvejus metus nebuvo rasta būdų nupirkti greičio matuoklių ir dvejus pastaruosius metus keliuose greitis nėra pakankamai kontroliuojamas. Kita vertus ir pačios kelių saugumo priemonės, ko gero, nėra pagrįstai atrenkamos, o LAKD veikla, susijusi su kelių saugumo gerinimu, yra netinkamai įgyvendinta – tai gali būti tiesiogiai susiję su padidėjusiu avarijų skaičiumi šalyje.

LAKD turėtų tobulinti kelių planavimo, projektavimo procesą, kad didžiulės lėšos, skirtos kelių priežiūrai ir plėtrai, mažintų eismo įvykių, žuvusiųjų keliuose kiekį“, – teigė V. Puodžiukas. Šiuo metu Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose veikia 50 vidutinio greičio matuoklių, jie greitį matuoja 25-iuose skirtinguose kelio ruožuose.

 Daugiausia tokių matuoklių – po šešis – įrengta aplink Vilnių ir Panevėžį, po keturis – valstybinės reikšmės keliuose aplink Prienus ir Marijampolę. Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2019 m. eismo įvykių skaičius išaugo iki 12,4 proc., sužeista – 15,4 proc., o žuvusiųjų 6,4 proc. daugiau nei 2018 metais.

Rekomenduojami video