Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Policija pataria ūkininkams nesusigundyti pirkiniais mažomis kainomis

Atėjus pavasariui, žemės ūkiui skirtuose plotuose veiklą atnaujina žemės ūkio bendrovės ir ūkininkai. Kasdieniniame darbe jie naudoja brangią techniką, chemikalus ir kitas priemones, kurios dėl veiklos specifikos po dienos darbų dažnai lieka laukuose neapsaugotos.

Chemikalai, trąšos būna laikomos nesaugiose, kartais tik minimalias apsaugos priemones turinčiose patalpose, todėl paklausą turinti žemės ūkio technika ir trąšos dažnai tampa vagysčių objektais. Kiekvieną pavasarį registruojama nuo kelių iki keliasdešimt tokių nusikalstamų veikų.

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai pastebi, kad jų daugiausiai fiksuojama balandžio – gegužės mėnesiais. Todėl patartina brangių trąšų, sėklų nelaikyti nuošaliuose pastatuose, pasirūpinti kokybiškomis spynomis, sandariais langais ir durimis, įsirengti signalizaciją.

Jei ūkininkams ar gyventojams siūloma žemės ūkyje naudojamas chemines medžiagas ar sėklas įsigyti pigiau, negu rinkos kaina, sukluskite ir šia informacija pasidalinkite su artimiausio policijos komisariato pareigūnais, nes mažesne kaina parduodamos medžiagos dažniausiai būna vogtos.

Žemės dirbėjams reikėtų būti atsargiems ir perkant žemės ūkio padargus internetu. Čia skelbimų autoriai gali būti sukčiai, kurių jaukas – nurodyta mažesnė, negu rinkos technikos kaina. Galimybė su jais susisiekti įprastai būna nurodyta tik elektroniniu paštu.

Sukčiai gali naudoti ir žinomos firmos duomenis, gali ir sukurti fiktyvios įmonės internetinį adresą. Pradėjus pirkimo – pardavimo procedūrą, paaiškėja, kad parduodama technika yra ne Lietuvoje. Tačiau pirkėjas, susigundęs gera kaina, užpildęs sutartį, ir net neapžiūrėjęs prekės, perveda visą sumą ar avansą į pardavėjo sąskaitą. Deja, po tokio neatsakingo sandorio ūkininkas gali likti ir be technikos, ir be pinigų.

Policijos informacija

Rekomenduojami video