Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pluoštinių kanapių auginimo priežiūros 2022 metais Lietuvoje apžvalga

Šiais metais 165 pluoštinių kanapių augintojai deklaravo 5504,11 ha šių pasėlių, t. y. apie 15 proc. daugiau nei pernai. Pluoštinių kanapių augintojų skaičius palyginti su 2021 m. sumažėjo apie 8 proc.

2022 m. auginta 17 pluoštinių kanapių veislių. Didžiausi plotai buvo apsėti ʽFinolaʼ (3379,36 ha), ʽHenolaʼ (690,68 ha), ʽFutura 75ʼ (367,38 ha), ir ʽUso-31ʼ (237,48 ha) veislių pluoštinėmis kanapėmis. Išsamią informaciją apie pluoštinių kanapių pasėlių plotus pagal veisles ir ištirtus mėginius rasite čia.

Vykdant pasėlių priežiūrą, šiemet administracinėn atsakomybėn dėl pluoštinių kanapių auginimo reikalavimų pažeidimo iš viso buvo patraukti 16 augintojų.   Jiems surašyti nutarimai dėl administracinio nusižengimo, skirtos nuobaudos – įspėjimai.

Augalininkystės tarnyba, vykdydama pluoštinių kanapių auginimo priežiūrą, pastebi, kad pluoštinių kanapių augintojai dažniausiai  pažeidžia pakuotės ženklinimo sistemą  Augalininkystės tarnybai nespėjus jų patikrinti. Atkreipiame pluoštinių kanapių augintojų dėmesį, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-867 patvirtinto „Pluoštinių kanapių auginimo priežiūros ir pluoštinių kanapių produktų tiekimo rinkai kontrolės tvarkos aprašo“ 4.2 papunkčiu, augintojai privalo nepažeisti sėklos pakuotės ženklinimo sistemos iki tol, kol jos nepatikrins Augalininkystės tarnyba.

Taip pat primename, kad vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo 3 straipsnio 3 dalimi galima auginti tik įtrauktas į Bendrąjį žemės ūkio augalų rūšių veislių katalogą kanapių veisles ir sėti tik sertifikuotą pluoštinių kanapių sėklą, atitinkančią Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro patvirtintus Aliejinių ir pluoštinių augalų privalomuosius kokybės reikalavimus.

„Šiais metais Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma išplėsti pluoštinių kanapių auginimą Lietuvoje, – sako Augalininkystės tarnybos Augalų dauginamosios medžiagos skyriaus vedėja Marija Alechnovič. – Projekte numatyta, kad nuo 2023 m. sausio 1 d. bus leidžiama auginti pluoštinių kanapių veisles, kuriose THC kiekis yra  ne didesnis  kaip 0,3 proc. Taip pat numatoma mokslinių tyrimų institutams, mokslo ir studijų institucijoms pluoštines kanapes selekcijos tikslais ir kitais moksliniais eksperimentiniais tikslais leisti auginti ir uždaruose gruntuose.“


Rekomenduojami video