Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pluoštinėms kanapėms plačiau atvertos durys

Šiais metais ūkininkų laukuose žaliuoja daugiau nei 9 tūkst. ha pluoštinių kanapių, kai prieš metus šių pasėlių bendras plotas Lietuvoje nesudarė nė pusės. Žmonės patikėjo, kad tai perspektyvus lauko augalas. Jie laukia pluoštinių kanapių įstatymo pataisų, kurios plačiau atvers duris auginimui ir perdirbimui. Iki šio derliaus nuėmimo pataisos gal ir nebus priimtos, tačiau kitų metų sėją žemdirbiai pradės labiau užtikrinti dėl derliaus perdirbimo galimybių.

Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis džiaugiasi, kad pagaliau yra gerų žinių. Šiandien Vyriausybė pritarė Žemės ūkio ministerijos pateiktiems Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimo projektams. Po pietų pasitarimą surengė Seimo Kaimo reikalų komitetas. Buvo apsikeista naujausiomis žiniomis, aptarti tolimesni žingsniai. Bus surengti klausymai, kad Seimo rudens sesijoje galima būtų priimti pataisas. Be to, parlamento rūmuose ketinama surengti konferenciją.

Esminė žinia, kad rengiamu teisės aktu bus įteisintas viso augalo perdirbimas, o ne vien pluošto bei sėklų kaip dabar. Tačiau dar laukia didelis darbas. Sveikatos apsaugos ministerija nepritaria, kad kaip vienas iš galimų perdirbimo produktų, minimų šiame įstatymo projekte, būtų įvardyti kosmetikos gaminiai. Seimui siūloma tobulinti projektą, atsisakyti bendro didžiausio leistino 0,2 proc. tetrahidrokanabinolio kiekio nustatymo visuose pluoštinių kanapių gaminiuose.

Po pasitarimo S. Dimaitis išreiškė nuomonę, jog pagaliau žengtas žingsnis į priekį. Keičiantis klimatui, pluoštinės kanapės gali tapti puikia alternatyva grūdiniams augalams. Jų auginimas yra pelningas, įstatymo pataisų laukia ir verslininkai, pasirengę investuoti į perdirbimą, kuriami nauji produktai.

Rekomenduojami video