Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pirmoje deklaravimo nuotolinėje konsultacijoje - 500 ūkininkų

Siekdama užtikrinti sklandų žemės ūkio naudmenų, pasėlių ir ūkinių gyvūnų deklaravimą, Žemės ūkio ministerija šiandien surengė pirmąją nuotolinę konsultaciją. Joje dalyvavo beveik 500 ūkininkų ir savivaldybių specialistų.

Šią savaitę prasidėjęs žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas jau įgauna pagreitį. VĮ Žemės ūkio duomenų centro duomenimis, per tris pasėlių deklaravimo dienas sukurta 4150 paraiškų ir įbraižyta laukų 350 tūkst. ha plote, o tai sudaro net 12 proc. viso kasmet deklaruojamo ploto.

Pirmąsias dvi savaites, skaičiuojant nuo pasėlių deklaravimo pradžios, paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje žemdirbiai gali sukurti paraišką, tikslinti jos duomenis, įbraižyti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius bei visa tai išsaugoti. Po šių dviejų savaičių, kai sistemos patikros bus baigtos (pvz., patikslintas vandens apsaugos juostų erdvinių duomenų sluoksnis), ūkininkai paraiškas jau galės tvirtinti.

Visais su deklaravimu susijusiais klausimais, užduotais žodžiu ir raštu, ūkininkus konsultavo ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, VĮ Žemės ūkio duomenų centro specialistai. Ūkininkus labiausiai domino geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) reikalavimų, ypač pakrančių apsaugos juostų, dirvos apsaugos jautriausiu periodu, augalų kaitos, ariamos žemės, skirtos negamybiniams plotams, įgyvendinimas.

Daug klausimų sulaukta dėl naujojo paukščių apsaugos sluoksnio (valdymo reikalavimų (VR) įgyvendinimas), kompleksinės ekologinės sistemos „Veiklos ariamojoje žemėje“ veiksmingumo ir efektyvumo metodikos taikymo, kraštovaizdžio elementų deklaravimo, neariminės žemdirbystės technologijų taikymo, sertifikuotos sėklos įsigijimo ir kt.

Apie tai, kur galima kreiptis interaktyviajame žemėlapyje pastebėjus pagal GAAB ir VR atvaizduojamų erdvinių duomenų galimą netikslumą, daugiau informacijos galima rasti čia.Rekomenduojami video