Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pirmieji stumbrai į Varėnos rajone statomą stumbryną gali būti atkelti metų pabaigoje

Pirmieji stumbrai į Varėnos rajone statomą stumbryną gali būti atkelti metų pabaigoje – šiuo metu baigiamas pirmas aptvaro įrengimo etapas, pirmuosius stumbrus į laisvę Dzūkijoje ketinama išleisti pavasarį.

„Stumbryno reikalai juda į priekį – vyksta statybos (…) Tikimės, kad pirmoji dalis voljero bus įrengta metų pabaigoje ir pradėsime pervežinėti pagautus stumbrus iš Kėdainių ir Panevėžio rajonų“, – sakė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas Albertas Stanislovaitis.

Jo teigimu, šiuo metu Dainavos girioje laisvai gyvena tarp 10-15 stumbrų. Tikėtina, kad dauguma atklydo iš Baltarusijos.

„Kaip mes juokaujame, turime imigrantų stumbrų – Dzūkijoje jau vaikšto daugiau kaip 10 pavienių, daugiausia patinų. Tikėtina, kad didžioji dalis yra atklydę iš Baltarusijos, galbūt kažkiek ir iš Lenkijos“, – teigė įstaigos direktorius.

„Pavasariop galimi pirmi paleidimai iš stumbryno, tai tikimės, kad artimiausiu metu tos bandos galės jungtis ir pradės vykti realūs genetiniai mainai“, – kalbėjo jis.

A. Stanislovaitis sakė, kad pirmiausia į stumbryną norima perkelti apie 10 stumbrų, vėliau – dar porą dešimčių, po kurio laiko jie bus paleisti į laisvę.

„Mes juos vėliau išleisime Dainavos girioje, kad jie jungtųsi su atklydusiais stumbrais, vyktų genetiniai mainai ir formuotųsi banda“, – sakė Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas.

Buvęs aplinkos ministras Kęstutis Mažeika pernai birželio pabaigoje pavedė Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai sustabdyti stumbryno Varėnos rajone įrengimo projektą.

Viešųjų pirkimų procedūros sustabdytos po to, kai krito penki stumbrai, kuriuos buvo numatyta perkelti į planuojamą stumbryną Dainavos girioje. Dabartinis aplinkos ministras Simonas Gentvilas stumbryno projektą atnaujino.

Stumbrų apsaugos projektas, kuriuo siekiama įrengti 100 hektarų ploto stumbryną Varėnos rajone, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, projekto vertė – daugiau kaip 5 mln. eurų.

Skaičiuojama, kad šiuo metu Lietuvos miškuose gyvena 200-220 stumbrų, daugiausia – aplink Kėdainius ir Panevėžį.

Rekomenduojami video