Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pirmadienis – avaringiausia ir pavojingiausia savaitės diena

Remiantis 2019-ųjų ir 2020-ųjų draudikų pateikiama eismo įvykių statistika, pirmadienis yra pati avaringiausia savaitės diena. Statistiniai duomenys taip pat rodo, jog nelaimių keliuose gausu ir ketvirtadieniais bei penktadieniais, žiemos ir pavasario mėnesiais bei šventiniais laikotarpiais.

Didesnį pirmadienio avaringumą būtų galima sieti su objektyviomis aplinkybėmis. Akivaizdu, kad net ir trumpa savaitgalio pertrauka nuo darbų turi įtakos pirmadieniniam vairuotojų dėmesingumui. Be to, įprastai eismas savaitės pradžioje keliuose būna labiau įtemptas: padaugėja automobilių, skubėjimo, spūsčių.

Budrumo stoka ir didesnis atsipalaidavimas į avaringiausių dienų sąrašą pernai bei užpernai įtraukė ir ketvirtadienį bei penktadienį. Baigiantis darbo savaitei, daugiau automobilių juda iš miestų, susidaro spūstys. Be to, vairuotojai po savaitės darbų yra labiau pavargę, taip mažėja ir dėmesingumas prie vairo, o galbūt žmonės dažniau leidžiasi į vakarines pramogas, stokoja budrumo ir atsakingo vairavimo.

Nelaimingų įvykių daugiausiai fiksuojama žiemą ir ankstyvą pavasarį, o rečiausiai į avaringiausių dienų sąrašą patenka gegužės mėnuo.

Rekomenduojami video