Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pieno ūkis iš kartos – į kartą

Lazdijų rajone išpuoselėtoje sodyboje prie Dusios ežero ūkininkauja Aušra ir Linas Visockai, auga anūkų karta, kyla antrasis gyvenamasis namas. Čia sprendimai priimami kasdien, o vieną teisingiausių Visockai įvardina – prisijungimą prie „Pienas LT“ kooperatyvo.

Kai prieš 30 metų Aušra ir Linas Visockai gavo močiutės dovaną – pieninių karvių, abu nei neįtarė, kad ateityje jų ūkis bus sparčiai besiplečiantis ir vienas moderniausių Lietuvoje. Dabar šis ūkis skaičiuoja jau ketvirtą kartą: įkurtas senelių, puoselėtas tėvų, modernizuotas Aušros ir Lino Visockų, dabar vis dažniau patikimas jų sūnui Mykolui.

Ūkio istorija – vardan vaikų ateities

Plėtra išties stulbinanti: pieno ūkis, kurtas su turėtomis penkiomis karvėmis dabar jų skaičiuoja per 160. Visockai teigia, kad visų ūkių pažangai ir efektyvumui svarbiausia - modernizacija. Savo ūkį modernizuoti jie pradėjo dar 2005 metais ir po sėkmingai įgyvendinto pirmojo ES remiamo projekto, sekė dar du. Trečiasis projektas, vykdytas jau prieš dešimtmetį, buvo skirtas robotams įsigyti. „Vykdėme projektą, kad ūkį prižiūrėti būtų paprasčiau. Norėjome, kad rankoms būtų mažiau darbo.  Bet didžiausia motyvacija, buvo siekis sulaikyti jaunąją kartą. Jei nebūtume priėmę šių sprendimų, tikėtina, kad sūnus būtų išvažiavęs ieškoti laimės svetur“, - pasakoja A. Visockienė.

Gyvenime pasitaikė etapų, kai Visockai buvo sprendimų kryžkelėje – šalia pieno ūkio atsirado galimybė užsiimti žemdirbyste, grūdų sėjimu. Pasakodami, kad vis tik pasiliko prie pieno ūkio,dabar abudžiaugiasi priimtu sprendimu. Visockai įsitikinę, kad sukurtas modernus pienininkystės ūkis – tvirtas pagrindas vaikams, o galimybė palikti jiems ūkį – didelis ūkininkaujančių tėvų džiaugsmas ir darbo įvertinimas.

Sėkmę nešantys sprendimai

Besišypsantys Visockai sako, kad sprendimais, priimtais per 30 metų, didžiuojasi. Vertinant iš šiandienos perspektyvos, ūkininkų teigimu visi pasirinkimai vedė į ūkio plėtrą ir modernizavimą. Pasak pieno ūkio savininkų, pasitelkus automatizuotus procesus saugoma fizinė sveikata, tačiau psichologinė savijauta ne mažiau svarbi. „Sprendimas automatizuoti ūkį kasdienybėje įvedė daugiau laisvės, o ilgai svarstytas žingsnis - prisijungti prie „Pienas LT“ kooperatyvo, padėjo sukurti ramybės ir stabilumo jausmą,“ – sako A. Visockienė.

A.Visockienė mano, kad sprendimą prisijungti prie kooperatyvo bereikalingai vilkino. „Su Pienas LT“ dirbame jau antrus metus. Remdamiesi dabartine patirtimi jaučiame, jog galėjome prisijungti anksčiau,“ – sako Aušra.

Visockai dalinasi, jog narystė kooperatyve atliepia jų esmines vertybes–sąžiningumą, atvirumą ir lygybės principą. „Vertiname, kad pieno supirkimo kaina visiems kooperatyvo nariams nepriklausomai nuo ūkio dydžio vienoda, skiriasi tik logistikos kaštai. Taip pat džiugina galimybė naudotis konsultacijomis bei centralizuotais pašarų, trąšų pirkimais. Taip nuo pečių nukrenta dar vienas rūpestis, nes žinai, kad mokėsi geriausią-didmeninę kainą“, - kooperacijos privalumus vardina L. Visockas.

Bendradarbiaujant su „Pienas LT“ šeima jaučiasi lygiaverčiais partneriais, todėl baigiant pokalbį, kooperatyvui visais laikais linki sėkmės. „Nes tuomet sėkmingi būsime ir mes“, – apmąstymais ir nuoširdžiais palinkėjimais dalijasi Visockai.

Rekomenduojami video