Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pieno supirkimo kaina per mėnesį mažėjo, o metinė išaugo

Vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina gegužę buvo 279,1 euro už toną – 7,3 proc. mažesnė nei balandį ir 7,5 proc. didesnė nei pernai gegužę (259,6 euro).

Penkios didžiausios Lietuvos pieno perdirbimo įmonės šių metų gegužę už natūralų pieną stambiesiems pieno ūkiams vidutiniškai mokėjo 321 eurą už toną, arba 7,5 proc. mažiau nei prieš mėnesį, bet 5,2 proc. proc. daugiau nei 2018 metų gegužę (305 eurai).

Pasak pienininkų asociacijos „Pieno centras“ direktoriaus Egidijaus Simonio, pieno supirkimo kainų mažėjimas šiuo metų laikotarpiu – tai bendra tendencija, stebima visose Europos Sąjungos (ES) šalyse. Istoriškai pieno supirkimo kainos pradeda mažėti nuo metų pradžios ir savo kritimą tęsia iki pat vasaros pabaigos.

„Kiekvieną pavasarį ir vasarą primelžiama daugiau pieno, bet jame mažėja baltymų ir riebalų santykis, dėl ko atitinkamai mažėja žaliavos supirkimo kaina. Rudenį ir žiemą atvirkščiai – pieno mažėja, bet dėl karvių mitybos piene daugėja riebalų ir baltymų, atitinkamai brangsta ir pieno žaliava“, - sako E.Simonis.

Portalo milkprices.nl duomenimis, didžiosios ES pieninės stambiesiems pieno tiekėjams 2019 metų balandį mokėjo vidutiniškai 331 eurą už toną, Naujosios Zelandijos – 294 eurus, JAV – 359 eurus. Per balandį pienas atitinkamai ES atpigo 0,9 proc., Naujojoje Zelandijoje kaina krito 3,7 proc.,  o JAV kaina ūgtelėjo 6,4 proc.

Stambiaisiais žaliavos tiekėjais Lietuvoje laikomi tie, kurie parduoda daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį, arba atitinkamai 500 tonų per metus. Tokie tiekėjai šių metų gegužę pardavė 63 proc. visos supirktos pieno žaliavos.

Lietuvoje pieną perdirba apie 20 įmonių, tačiau penkios didžiausios bendrovės - „Pieno žvaigždės“, „Rokiškio sūris“, „Žemaitijos pienas“, „Vilkyškių pieninė“ ir „Marijampolės pieno konservai“ - perdirba apie 94 proc. viso pieno.

Rekomenduojami video