Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Per gaisrą „Kontvainių“ kiaulininkystės įmonėje paršeliai nenugaišo

Per metus apie 50 tūkstančių mėsinių kiaulių užauginančiame „Kontvainių“ kiaulininkystės komplekse, Agluonėnų seniūnijoje, trečiadienį įsiplieskęs gaisras suniokojo modernią ventiliacijos sistemą. Gausios ugniagesių pajėgos jį malšino tris valandas. Gaisro židinyje buvę paršeliai nenugaišo, bet dalis perkaito arba apsinuodijo degimo produktais. Gaisro priežastys ir nuostoliai nustatomi. http://gargzdai.lt/300x250_1.html

Trečiadienį išaušus UAB „Kontvainiai“ darbuotojas lauke pastebėjo iš kiaulių fermų ventiliacijos kaminų besiveržiančius dūmus. Bendruoju pagalbos telefonu apie gaisrą buvo pranešta apie 10 valandą.

Už kelių minučių atskubėjo agluonėniškiai ugniagesiai, netrukus ir priekuliškiai. Atvykę Gargždų PGT ir Klaipėdos ugniagesiai gelbėtojai rado liepsnojantį pastato stogą. Didelės ugniagesių pajėgos gesino ventiliacijos šachtoje įsiplieskusį gaisrą.

Pasak Gargždų PGT vyriausiojo specialisto Arūno Armalio, degė daugiai nei 100 metrų ilgio techninio aptarnavimo koridoriaus iš metalinių konstrukcijų įrengtos ventiliacijos šachtos sienos, lubos, 5 ventiliatoriai. Apačioje esančiuose trijuose tvartuose buvo laikoma apie 5 600 paršelių iki 3 mėnesių amžiaus. „Gesinti buvo sudėtinga, nes konstrukcijos aukštai, sunku jas ardyti. Gelbėjo tik tai, kad netoliese įrengtas požeminis priešgaisrinis vandens rezervuaras“, – kalbėjo pareigūnas.

Prireikė daugiau nei trijų valandų, kol gaisras buvo numalšintas. Jis suniokojo šiuolaikišką ventiliacijos sistemą: išdegė ventiliacijos šachta, sudegė 5 ventiliatoriai, išsilydė 8 oro reguliavimo sklendės, apsilydė elektros instaliacija, deformavosi metalinės šachtos konstrukcijos, aprūko koridorius. Nuostoliai dideli, tačiau bendrovė savo turtą yra apdraudusi.

UAB „Kontvainiai“ valdybos pirmininkas Valdemaras Sadaunykas stebėjosi, kodėl gaisras įsiplieskė šaltuoju metu, kai ventiliacijos apkrovos nėra didelės, ir ventiliacijos sistema puikiai veikė. Moderni ventiliacinė sistema, atitinkanti europinius gyvūnų gerovės reikalavimus, įrengta prieš 5 metus.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos departamento vadovo Antano Baužos, gaisro metu gyvuliai patyrė stresą, bet nenugaišo. „Iš pavojaus metu tvartuose buvusių 5 557 paršelių iki 3 mėnesių tik 7 proc. perkaito arba apsinuodijo degimo produktais. Jie saugiai buvo perkelti į kitus kiaulių auginimo tvartus, užtikrinant gyvūnų gerovės ir biosaugos reikalavimus, kurie Agluonėnų seniūnijoje ypač griežti, nes Klaipėdos rajone buvo sumedžiotas šernas, užsikrėtęs afrikinio kiaulių maro virusu“, – atskleidė A. Bauža.

„Kontvainių“ kiaulininkystės įmonėje per metus užauginama apie 50 tūkst. mėsinių kiaulių. Vienu metu fermose laikoma apie 18 tūkstančių.

Virginija LAPIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Rekomenduojami video