Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavasario orų prognozė Europai: kas laukia Lietuvos?

Šią žiemą Europoje daug kur vyravo neįprastai šilti orai, tad panašu, jog tokios tendencijos išsilaikys ir pavasarį.

Daugelyje valstybių nuo kovo iki gegužės mėnesio numatomos ir nepalankios orų sąlygos, besiformuojančios sausros, vietomis audringų orų periodai.

Europoje šiluma ir toliau bus nepajudinama

Po žiemos, per kurią nesulaukėme jokio žymesnio ir ilgiau trukusio šaltų orų periodo, panašu, kad pavasariškos nuotaikos sėkmingai tęsis ir toliau.

5b09407b.jpg

Accuweather.com prognozuoja, kad nors bendrai žemynui daugiausia prognozuojamos artimos ar aukštesnės už įprastas temperatūros, visgi dažniausių ir ilgiausiai trunkančių šilumos epizodų sulauks regionas nuo Iberijos pusiasalio iki Vokietijos ir pietinės Jungtinės Karalystės dalies.

Dažną šilumą lydės saulėtų orų gausa, kas leis žmonėms dažniau nei ankstesniais metais pasimėgauti galimybe laiką leisti gryname ore.

Įspėjama, kad gali paankstėti alergijų sezono pradžia, kadangi po šiltos žiemos besitęsianti šiluma lems ankstyvesnį pumpurų sprogimą ir žiedadulkių kiekio išaugimą.

Vietomis, artėjant sezono pabaigai, šiluma gali virsti ir karščiu. Tai gegužės mėnesį ypač gali paliesti tam tikras Portugalijos ir Ispanijos dalis, kurios pasijus lyg vasarą.

Pognozuojama, kad karščiausiose vietovėse Ispanijoje vėlyvą gegužės ar ankstyvą birželio mėnesį temperatūros gali siekti 38°C.

Regionui nuo Paryžiaus iki Berlyno antroji gegužės mėnesio pusė taip pat prognozuojama gan karšta, čia temperatūros gali priartėti prie 30 laipsnių.

Neramūs orai nuo Prancūzijos iki Lenkijos

Nors artėjantį pavasarį daugelis nekantriai lauks šilumos, visgi tai didins ir nepalankių bei pavojingų orų formavimosi pavojų.

Bendrai numatomas drėgnas ir audringas pavasaris, tačiau kartkartinėms audroms pajudėjus per vakarinę ir centrinę Europą, čia galima tikėtis išaugusios nepalankių orų grėsmės.

Vietovės nuo Prancūzijos iki Belgijos, Nyderlandų, Vokietijos ir šiaurės vakarinės Lenkijos atsidurs pagrindiniame smarkių ir žalos pridarysiančių audrų kelyje.

Nuožmūs vėjai, kruša ir staigūs potvyniai bus didžiausios šių audrų keliamos grėsmės, tačiau kelios stipresnės audros taip pat gali suformuoti ir viesulus. Vienintelis teigiamas dalykas bus lietus, kuris tampa vis retesniu svečiu šiltaisiais metų mėnesiais.

Dėl sauso pavasario rytinėje Europoje išaugs sausrų pavojus

Regione nuo Lenkijos iki Baltijos valstybių, Baltarusijos ir Ukrainos visą sezoną turėtų laikytis šilti orai.

e7a8bcfa.jpg

© Pixabay

Teigiama, kad kelias dienas nuo Varšuvos iki Minsko ir Kijevo gegužės mėnesį temperatūros gali pasiekti ar net viršyti 27°C.

Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje nuo kovo iki gegužės taip pat prognozuojamos aukštesnės nei įprasta temperatūros.

Dažną šilumą lydės sausų orų sąlygos. Po švelnios ir sausesnės nei įprasta žiemos, šiuose regionuose, progresuojant sezonui, išaugs sausrų grėsmė.

Visa tai, jei visą sezoną nebus sulaukta žymesnių kritulių, gali privesti iki smarkios sausros vasaros mėnesiais.

Neatmetama tikimybė, jog išsilaikys rytinių šalnų pavojus, o tai gali pridaryti nuostolių būsimam derliui.

Drėgna pavasario pradžia nuo Italijos iki Balkanų pusiasalio

Viena iš kelių Europos vietų, kur prognozuojami įprasti ar vos šiek tiek gausesni nei įprasta kritulių lygiai, šį pavasarį  bus Balkanų pusiasalis.

Drėgniausia sezono dalis numatoma nuo kovo iki ankstyvo balandžio mėnesio, kuomet audros kerta Viduržemio jūrą ir juda į pietus iš rytinės Rusijos bei atneša didelius kritulių kiekius.

Egzistuos lokalizuotų potvynių pavojus. Vis dėlto, lietūs stipriai pasitarnaus rengiantis vasaros mėnesiams, kurie gali būti sausesni nei įprasta.

Antroje sezono pusėje nuo Italijos iki Rumunijos ir Graikijos tikimasi sausesnių orų tendencijų bei aukštesnių ne įprasta temperatūrų.

Gismeteo.lt 

Rekomenduojami video