Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Patarimai sumaišius degalų žarnas

Vis šiltesnis oras, bundanti gamta ir svaigūs saulės spinduliai lemia tai, kad tampame labiau išsiblaškę. Draudikai skaičiuoja, kad pavasarį padaugėja atvejų, kai vairuotojai sumaišo degalų žarnas ir įsipila ne tos rūšies degalų, kuriais varomas jų automobilis.

Techninės pagalbos tarnybos pavasarį sulaukia vis daugiau skambučių, kai prašo padėti degalus supainioję vairuotojai.

„Dabar kiekvieną kartą užsukęs į degalinę pasitikrinu, kokių degalų turiu įsipilti. Mat tenka testuoti skirtingus automobilius, o praeityje esu padaręs klaidą, kai į benzinu varomo automobilio baką pripyliau dyzelino. Gerai, kad laiku susigriebiau ir nuostoliai buvo minimalūs“, – pasakoja ilgą vairavimo ir automobilių testavimo patirtį sukaupęs keliautojas Vitoldas Milius.

Jis yra girdėjęs ne vieną panašų atvejį, kai dėl išsiblaškymo ar įtampos vairuotojai prisipila netinkamų degalų.

„Kai sustojęs degalinėje žmogus telefonu įtemptai tvarko reikalus ar mintimis yra nuklydęs kur nors kitur, įsijungia savotiškas elgesio autopilotas – įprasti veiksmai atliekami negalvojant. Būtent tada ir pasitaiko klaida, kai benzinas supainiojamas su dyzelinu ar atvirkščiai“, – patirtimi dalijasi pašnekovas.

„Lietuvos draudimo“ transporto žalų skyriaus vadovas Giedrius Petrikas pastebi, kad supainiojus degalus vienintelis sprendimas – automobilio kelionė ant tralo tiesiai į autoservisą.

„Jeigu savo klaidą pastebėjote pildami degalus, jokiu būdu neužveskite automobilio variklio. Taip išvengsite didesnių nuostolių“, – aiškina jis.

G.Petriko teigimu, degalus supainiojusių vairuotojų klaidas paprastai ištaiso automobilių serviso meistrai. Servise jie išsiurbs degalus ir išvalys baką.

Jeigu klaida pastebima per vėlai – jau užvedus automobilį arba pradėjus važiuoti, nuostoliai ir remonto išlaidos gali būti kur kas didesnės.

„Dėl skirtingų savybių benzinas gali sugadinti dyzelinį variklį, o dyzelinas – varomą benzinu. Pavyzdžiui, dyzelinas ne tik išskiria energiją, bet ir sutepa įpurškimo siurblį bei purkštukus. Taigi į dyzelinui skirtą sistemą patekęs benzinas įpurškimo siurblį bei purkštukus gali sugadinti nepataisomai“, – vardija pašnekovas.

Anot jo, ne mažiau problemų gali kilti, kai į benzininį variklį patenka dyzelinas.

„Žinoma, taip nutinka rečiau, nes daugumoje degalinių Lietuvoje dyzelinui ir benzinui yra naudojami skirtingi pistoletai. Dyzelinui pilti skirtas pistoletas yra platesnis – sunkiai telpa į benzino bako angą, tad lengviau pastebėti ir laiku atsitokėti, kad pasirinkimas klaidingas“, – sako G.Petrikas.

Skaičiuojama, kad pagalba į iškvietimo vietą mieste paprastai atvyksta per valandą, užmiestyje – per 1,5 val.

Rekomenduojami video