Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasikeitė žaliosios kortelės gavimo tvarka

Nuo liepos 1 dienos vairuotojams nebereikia vykti į draudimo bendroves, norint atsiimti užsienyje galiojančio privalomojo civilinės atsakomybės draudimo dokumento, vadinamo žaliąja kortele.

Pasikeitus jos formai ir spalvai, vykstant už Lietuvos sienų pakanka elektroniniu paštu ar interneto savitarnoje gautą žaliąją kortelę atspausdinti ant balto lapo ir turėti kartu su kitais dokumentais.

Naujausio tyrimo duomenimis, 42 proc. Lietuvos vairuotojų šį dokumentą pageidauja gauti elektroniniu paštu ir atsispausdinti savarankiškai. Trečdalis mūsų šalies vairuojančių žmonių norėtų, kad žaliąją kortelę draudikai jiems atsiųstų paštu.

„Įsigalioję pakeitimai atliepia Lietuvos vairuotojų lūkesčius, nes didžioji dalis žmonių šį dokumentą norėtų gauti elektroniniu paštu“, – kalba Raminta Vileniškienė, draudimo bendrovės „Gjensidige“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims.

Pasak jos, dokumentas atsiunčiamas elektroniniu paštu ir jį belieka atsispausdinti ant paprasto lapo.

„Tiems, kurie norės, tačiau neturės galimybės atsispausdinti, atsiųsime jį paštu. Jei vairuotojas prarastų šį dokumentą, galėtų bet kada jį atsispausdinti iš mūsų savitarnos portalo“, – sako ji.

R.Vileniškienės teigimu, vairuotojai, kuriems patogu žaliąją kortelę atsiimti draudimo bendrovės skyriuose, bus laukiami juose kaip ir anksčiau.

Žaliąją kortelę vairuotojams paprašius draudimo bendrovės išduoda kartu su privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu. Įprastinė transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo sutartis suteikia draudimo apsaugą ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos ekonominės erdvės valstybėse bei Šveicarijoje.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad žalioji kortelė negalioja valstybėse, kurių kodai šio dokumento 8-ajame laukelyje išbraukti.

Vairuotojai į užsienį privalo pasiimti ne tik žaliąją kortelę, bet ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, vairuotojo pažymėjimą, draudimo liudijimą bei automobilio registracijos bei techninės apžiūros dokumentus.

Rekomenduojami video