Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasigedote žaliųjų rodyklių? Jas grąžinti ne taip paprasta

Posūkį į dešinę leidžiančias žaliąsias rodykles ant šviesoforų į Vilniaus gatves ketinta grąžinti dar sausio viduryje, tačiau jų vis dar nematyti. Kol kas neaišku, kada tiksliai sostinės vairuotojai keliuose vėl pamatys žaliąsias rodykles, nes savivaldybė susidūrė su biurokratiniais sunkumais.

„Vilniaus miesto savivaldybė praėjusią savaitę Transporto kompetencijų agentūrai jau pateikė eismo srautų informaciją apie pėsčiųjų ir dviračių, automobilių ir sunkiasvorių transporto priemonių kiekius kiekvienoje sankryžoje bei visose jos kryptyse.

Sostinėje po galutinio sprendimo lentelės su žalią rodyklė ties raudonu šviesoforo signalu planuojama grąžinti per 3–5 darbo dienos nuo jo paskelbimo“, – tv3.lt informavo Vilniaus miesto savivaldybė.

Papildomi sunkumai

Susisiekimo ministerijai pavaldi Transporto kompetencijų agentūra pateikė naujų reikalavimų, kada galima grąžinti rodykles. Sausio pabaigoje įsigaliojusioje žaliųjų lentelių įrengimo metodikoje nurodyta, kad jos negalės būti grąžintos, jei iš kitų pusių važiuojančiam transportui numatytas dalį laiko veikiantis atskiras kairysis šviesoforo signalas, jei sankryžoje vietoj rodyklės jau buvo įrengta nauja dešiniojo šviesoforo sekcija ar jutiklinis šviesoforų valdymas.

  Taip pat rodyklės negalės būti grąžintos, jei gatvėje, į kurią įsukama, leidžiamas didesnis nei 50 km/h greitis ar sukti į dešinę leidžiama iš daugiau nei vienos juostos. Taip pat savivaldybės reikalaujamos pateikti šių metų eismo srautų duomenis sankryžose, kuriose norima grąžinti žaliąsias rodykles – išanalizuoti, kokiu intensyvumu juda lengvieji, sunkiasvoriai automobiliai, viešasis transportas, pėstieji ir dviratininkai.

Vairuotojai ėmė piktintis

Žaliosios rodyklės Lietuvos miestuose panaikintos nuo šių metų sausio. Iš viso eismo organizavimo pakeitimai Vilniuje atlikti 45 sankryžose. Vien Vilniaus miesto savivaldybei žaliųjų rodyklių pašalinimo ir kiti infrastuktūros darbai kainavo apie 103 tūkst. eurų. Tačiau sulaukus vairuotojų pasipiktinimo dėl naujosios tvarkos, Susisiekimo ministerija leido bent dalyje miesto sankryžų sugrąžinti žaliąsias rodykles.

Naikinti žaliąsias rodykles Susisiekimo ministerija pasiūlė dar 2014-aisiais, remdamasi Kaune kelerius metus vykdytu tyrimu. Jis, pasak ministerijos, parodė, kad sankryžose su žaliosiomis rodyklėmis kyla daugiau avarijų, per kurias žūva ar sužalojami žmonės. Žaliosios rodyklės leidžia automobiliams sukti į dešinę ir degant raudonam šviesoforo signalui, prieš tai sustojus prie sankryžos ir įsitikinus, kad tai netrukdo pėsčiųjų, kitų transporto priemonių eismui ir saugumui.

Rekomenduojami video