Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Parama išgelbėjo nuo emigracijos

Vilkaviškio rajone gyvenantys brolis ir sesuo Andrius bei Rūta Mickevičiai neslepia – jeigu ne Lietuvos kaimo plėtros 2014 – 2020 m. programos (KPP) parama, skirta jauniesiems ūkininkams įsisteigti, jiedu šiandien jau greičiausiai dirbtų užsienyje. Dabar jaunuoliai apie tokią galimybę net negalvoja.

Tiek Andrius, tiek Rūta žemės ūkyje sukasi nuo mažų dienų, nes ūkininkavimu verčiasi ir jų tėvai. Tiesa, savarankiškai abu jaunieji suvalkiečiai ūkininkauti pradėjo tik praėjusiais metais. Kaip pasakojo A. Mickevičius, pernai buvo prieita gyvenimo kryžkelė, kuomet teko rinktis, ką daryti toliau – susieti ateitį su žemės ūkiu ar traukti laimės ieškoti svetur. Kadangi tiek broliui, tiek seseriai darbas žemės ūkyje nebuvo svetimas, jiedu nusprendė įkurti savo ūkius. Jaunuoliai džiaugiasi, kad kaip tik tuo metu pasitaikė galimybė pasinaudoti KPP parama, kuri labai palengvino apsisprendimą. Šiandien Andrius laiko 20 pieninių karvių ir dirba apie 40 ha žemės, iš kurios didžioji dalis – nuomojama. Rūta turi 22 mėsines karves ir valdo apie 60 ha dirbamos žemės. Tiesa, kaip ir brolio, taip ir jos didžioji dalis plotų – nuomojami.

„Jaunam ūkininkui viską pradėti yra labai sunku. Čia kaip po gaisro – visko reikia. Būtina turėti nemažai savo lėšų, nes net bankas paskolos neduoda. Laimei, mes ūkyje sukamės nuo mažens, turime sukaupę daug patirties, tad mums buvo šiek tiek lengviau“, – teigė A. Mickevičius.

Jis teigė, kad už gautą KPP paramą pagal priemonės ,,Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį ,,Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ – 40 tūkst. eurų – ketina pirkti traktorių. Tą jis turi padaryti iki liepos 1 d. Kol kas 24 metų vaikinas dar tik renkasi, kokią žemės ūkio mašiną įsigyti – didesnę ir galingesnę, ar ne tokią galingą. „Tikrai patarčiau visiems naudotis Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. parama, kol tik yra tokia galimybė. Man tai padėjo apsispręsti likti ir dirbti ūkyje.

Ateityje žadu plėsti karvių bandą, noriu pasistatyti didesnę fermą. Jei tik bus galimybė, parama tikrai naudosiuosi ir ateityje“, – sakė A. Mickevičius. Jo sesė Rūta taip pat už gautą 40 tūkst. eurų paramą ketina pirkti traktorių. Kaip ir brolis, tą ji turi padaryti iki šių metų liepos 1 d. 22 metų mergina tvirtino, jog paramą gauti nebuvo sunku, nes, rašant projektą, pagelbėjo Žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai, o visus reikiamus kriterijus ji nesunkiai atitiko.

„Galbūt tik įsipareigojimai šiek tiek gąsdina. Nors mano ūkis ir mišrus, tačiau jo pagrindas – mėsiniai galvijai. Šiame sektoriuje stabilumo labai trūksta. Gąsdina, kad tris metus reikia numatyti, kiek uždirbsiu iš ūkio veiklos. Deja, kainų prognozuoti beveik neįmanoma. Lengviau būtų, jeigu įsipareigojimai reikalautų pagaminti tam tikrą produkcijos kiekį – mėsos ar pieno“, – svarstė R. Mickevičiūtė.

Rekomenduojami video