Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Paprastėja automobilių registravimo tvarka mirus jų savininkams

Nuo balandžio 1 dienos praprastėja transporto priemonių registravimo tvarka mirus jų savininkams. Nuo šiol būsimas paveldėtojas ar kitas asmuo iš karto po savininko mirties galės tapti laikinu transporto priemonės valdytoju vienų metų laikotarpiui. Jam nebereikės laukti, kol bus atliktos visos paveldėjimo procedūros.

Mirus transporto priemonės savininkui, nuosavybės perleidimo dokumentai naujam savininkui pradedami tvarkyti ne anksčiau kaip po 3 mėnesių. O pagal iki šiol galiojusią tvarką asmuo dėl automobilio įregistravimo savo vardu į „Regitrą“ galėjo kreiptis tik susitvarkęs paveldėjimo dokumentus. Tuo metu nuo balandžio iš karto po asmens mirties bus galima laikinai tapti transporto priemonės valdytoju.

Valstybės valdoma įmonė „Regitra“ atkreipia dėmesį, kad, per 14 dienų niekam nesikreipus į „Regitrą“ dėl laikinos registracijos, transporto priemonės dalyvavimas viešajame eisme bus sustabdomas ir su tokia transporto priemone važiuoti nebus galima.

Laikina registracija truks ne ilgiau kaip vienus metus nuo gauto pranešimo apie automobilio savininko mirtį. Per šį laikotarpį, sutvarkius turto paveldėjimo dokumentus, transporto priemonė turės būti įregistruojama naujojo valdytojo vardu, o jei per vienerius metus tai nebus padaryta - dalyvavimas eisme ir toliau liks sustabdytas.

„Naujoji tvarka leis užtikrinti, jog būtų žinomas už automobilį atsakingas asmuo. Tai padės išvengti nesusipratimų, įvykus eismo įvykiui ar pažeidus kelių eismo taisykles. Be to, „Regitroje“ būsimas paveldėtojas ar kitas asmuo galės iš karto susitvarkyti dokumentus, nelaukdamas, kol bus baigtos paveldėjimo procedūros“, - teigė „Regitros“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

Nauja tvarka galios ir toms transporto priemonėms, kurių savininkai mirė iki jos įsigaliojimo.

Rekomenduojami video