Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pandemija keičia automobilių naudojimo įpročius

Karantinas ir nuotolinis darbas keičia automobilių naudojimo įpročius ir vis daugiau žmonių ieško alternatyvių judėjimo būdų. Dirbant iš namų, nuosavi automobiliai vis ilgiau stovi nenaudojami, o Lietuvoje sparčiai daugėja alternatyvų nuosavam transportui: pavežėjų ir kitų mobilumo paslaugų.

Kaip pasakoja pavežėjimo platformos„Bolt“ vadovas Lietuvoje Andrius Pacevičius, vis didesnė visuomenės dalis ima vertinti ne tik pinigus, skiriamus automobilio išlaikymui, bet ir laiką, kurį tenka investuoti, norint jį prižiūrėti ir teisingai rūpintis.

„Matome, kad pavežėjai, kurių populiarumas dėl lankstumo ir įkainių yra daug kam prieinamas, bei kitos mobilumo paslaugos žmonėms išties tinka ir patinka. Šie vartotojai vertina savo laiką ir galimybes, jie nebenori tarnauti automobiliams, tačiau drauge neapsunkina susisiekimo proceso. Mūsų duomenimis, renkantis alternatyvias asmeniniam automobiliui transporto priemones, per mėnesį išleidžiama apie 300 eurų – į šią sumą įeina vidutiniškai 2,5 kasdienių kelionių mieste ir apie tris ilgesnes keliones užmiestyje maždaug 150 km atstumu“, – teigia A.Pacevičius.

„Eurostat“ skaičiuoja, kad dauguma tautiečių, net ir turėdami nuosavą automobilį, neretai naudojasi ir viešuoju transportu, tad susumavus visas išlaidas – automobilio pirkimo, jo išlaikymo ir viešojo transporto – vienas gyventojas per metus gali išleisti ir apie 1,6 tūkst. eurų.

Pasak Lietuvos statistikos departamento duomenų, šalies gyventojų išlaidos transportui yra antros pagal dydį išlaidos visame vartojimo krepšelyje, jas aplenkia tik išlaidos maistui. Tiesa, dažnai išlaidų sąmatą sudaro ne pati automobilio pirkimo kaina, o jo išlaikymas ir remontas. Šiuo metu, kai dėl nuotolinio darbo nuosavi automobiliai ilgą laiką stovi nenaudojami, investicijos į automobilius ir jų santykis bendrame vartojimo krepšelyje tampa neproporcingai didelės.

Tiesa, automobilio markė, modelis ir būklė vis dar svarbūs visuomenėje parodant žmogaus statusą ar jo pomėgius. Šiais laikais šios nuostatos palengva keičiasi, daugiausiai – tarp jaunos kartos žmonių.

VL

Rekomenduojami video