Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo šiol rinkoje – dar efektyvesnis sprendimas kovoje su piktžolėmis

Daugiau nei dešimtmetį ūkininkai, kovodami su vienaskiltėmis ir dviskiltėmis piktžolėmis, sėkmingai naudoja herbicidą Tombo™. Sisteminis herbicidas, patenkantis į piktžoles per lapus, užtikrina stiprų poveikį, tačiau, kaip ir kiekvienai inovacijai, ateina laikas tobulėti.

Įmonės „Agrokoncernas“ produkto grupės vadovė Liveta Budreckytė sako, kad tai yra puikus ilgametės partnerystės pavyzdys, kai ūkininkų išsakytos pastabos buvo perduotos produkto gamintojams, o jie savo ruožtu pasiūlė patobulintą sprendimą kovoti su piktžolėmis.

„Bendraudami su ūkininkais, iš jų išgirdome nuogąstavimus, kad tampa vis sunkiau kovoti su didesnėmis, labiau išsivysčiusiomis piktžolėmis, tokiomis kaip raudonžiedės notrelės, rugiagėlės, kibieji lipikai ir kt. Pavyzdžiui, kai ateina laikas purkšti herbicidus, raudonžiedės notrelės jau žydi, o žydinčius augalus visuomet yra daug sunkiau sunaikinti. Pamatėme spragą, kurią reikėjo ištaisyti“, – pasakoja L.Budreckytė.

Aptarus problemą su herbicido Tombo™ gamintojais įmone „Corteva Agriscience“, buvo pradėti įvairūs bandymai, kurie padėtų spręsti problemą. Po atliktų lauko tyrimų buvo rastas sprendimas – prie herbicido Tombo™ pridėti produktą Trolten™, kurio veiklioji medžiaga yra haloksifenmetilas, kitaip dar vadinamas Arylexactive. Pasak įmonės „Corteva Agriscience“ Verslo klientų vadovo dr. Algio Čižausko, Trolten™ užtikrins dar geresnį efektyvumą nuo dviskilčių piktžolių, ypač raudonžiedžių notrelių.

„Tombo™ yra rinkoje pirmaujantis herbicidas, naikinantis platų spektrą vienaskilčių ir dviskilčių piktžolių. Šis produktas yra skirtas naudoti žieminiuose kviečiuose, kvietrugiuose, rugiuose ir vasariniuose kviečiuose. Jo sudėtyje esančios trys veikliosios medžiagos užtikrina stiprų poveikį nuo visų žalingiausių dviskilčių ir vienaskilčių piktžolių: dirvinių smilguolių, tuščiųjų avižų, dirsių ir kt. Prie Tombo™ pridėję ketvirtą medžiagą Arylexactive, padedame ūkininkams dar efektyviau kovoti su dviskiltėmis piktžolėmis, apsaugoti derlių ir lengviau planuoti ūkio darbus“, – sako dr. A.Čižauskas.

Šis kovos su piktžolėmis sprendimas, prieš pristatant rinkai, buvo išbandytas vietos sąlygomis atliktuose bandymuose. Pasak L.Budreckytės, rezultatai pateisino lūkesčius, todėl šis žemdirbių jau pamėgto produkto patobulinimas nuo šiol bus prieinamas visiems šalies ūkininkams.

Veiklioji medžiaga haloksifenmetilas (kitaip – Arylexactive) žemdirbiams yra pažįstamas iš kitų rinkoje esančių produktų, pavyzdžiui, herbicido Quelex™.

Mūsų šalies ūkininkai vieninteliai visoje Europoje, prie Tombo™ pridėję Arylexactive, darbiniame tirpale turės net keturias skirtingas veikliąsias medžiagas, iš kurių net dvi priklausys sintetinių auksinų herbicidų grupei.

„Tik labai retais atvejais gamintojai kam nors patiki produktą, kurio sudėtyje yra viena veiklioji medžiaga, nes visi žino ir supranta, kad sukurti naują medžiagą trunka labai ilgai, o sugadinti – labai paprasta. Džiaugiamės, jog produkto gamintoja „Corteva Agriscience“ pasitiki mumis ir mūsų partneriais ūkininkais, nes žino, kad atsakingai saugosime šią medžiagą ir kryptingai naudosime mišiniuose su Tombo™. Tai yra didelis įvertinimas mums, kaip partneriams, ir dar didesnė atsakomybė“, – sako L.Budreckytė.

Šio su piktžolėmis ypač efektyviai kovojančio dueto pakuotę sudaro 2 kg vandenyje dispersiškų granulių Tombo™ ir 5 l koncentruotos emulsijos Trolten™. Viena pakuotė skirta apdoroti 10–12,5 hektarų.

Pasak įmonės „Agrokoncernas“ produktų grupės vadovės, ūkininkams nebereikės prie Tombo™ pridėti paviršiaus aktyviosios medžiagos Dassoil™. Trolten sudėtyje yra ne tik Arylexactive, bet ir daug paviršiaus aktyviųjų medžiagų, kurios užtikrins gerą herbicidų veikliųjų medžiagų pasiskleidimą ant piktžolių lapų ir patekimą į juos.

Purkšti šiais herbicidais rekomenduojama nuo krūmijimosi pradžios iki antrojo bamblio tarpsnio (BBCH 21–32), aktyviai augant piktžolėms, kai matyti balti piktžolių šaknų galiukai. Geriausias laikas – kai dirvos temperatūra siekia 6–8 ir daugiau laipsnių šilumos.

Naujasis sprendimas yra visai saugus naudoti. Panaudojus herbicidą Tombo™, tų pačių metų rudenį galima sėti žieminius rapsus, žieminius javus, varpines žoles.

Kasmet herbicidu Tombo™ nupurškiami keli šimtai tūkstančių hektarų javų, o dabar, papildžius šį produktą Trolten™, dėl efektyvios kovos su piktžolėmis jo naudą galės įvertinti dar daugiau ūkininkų.

Pagal statistiką dėl piktžolių daromos žalos galima netekti daugiau nei 40 proc. derliaus. Dėl besikeičiančio dirvos dirbimo būdo, šiltėjančio klimato laukuose keičiasi piktžolių botaninė sudėtis, be to, piktžolės peržiemoja stipresnės ir pavasarį būna pasiruošusios labiau konkuruoti su kultūriniais augalais. Todėl, siekiant užauginti kokybišką derlių, būtina ieškoti naujų efektyvesnių sprendimų.

Rekomenduojami video