Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo sausros nukentėjusiems ūkininkams sušvelninti žalinimo reikalavimai

Nuo sausros nukentėjusiems šalies ūkininkams šiemet bus taikomi sušvelninti žalinimo paramos schemos reikalavimai. Šią galimybę suteikė Europos Komisija, atsižvelgusi į Žemės ūkio ministerijos prašymą.

Šiemet posėlinių augalų, skirtų žalinimui, išlaikymo dirvoje terminas trumpinamas iki rugsėjo 20 d. (anksčiau buvo iki spalio 15 d.). Pareiškėjams yra tik viena sąlyga: posėlį galima išlaikyti trumpiau tada, kai jo vietoje sėjami žieminiai augalai.

Ūkininkams svarbus ir reikalavimas, susijęs su posėlinių augalų mišinio sėjimu. Turintiems ne mažiau nei 0,1 sąlyginio gyvulio (SG) hektarui dabar nebūtina sėti mišinio – užtenka pasėti ir vienos rūšies žolinį augalą.

Žalinimas yra žemdirbiams privaloma aplinkai draugiška veikla. Ji sukurta siekiant paskatinti ūkininkus prisidėti prie tokių visuomenei svarbių procesų, kaip klimato kaitos mažinimas, biologinės įvairovės išsaugojimas ir dirvožemio kokybės gerinimas. Su trimis aplinkai draugiškomis ūkininkavimo priemonėmis – pasėlių įvairinimu, daugiamečių pievų išlaikymu ir ekologiniu atžvilgiu svarbių vietovių išlaikymu – susieta 30 proc. bendros tiesioginių išmokų sumos.

Pažymėtina, kad artimiausiu metu Žemės ūkio ministerija laukia Europos Komisijos sprendimo ir dėl leidimo mokėti didesnes avansines tiesiogines išmokas.

Rekomenduojami video