Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuo koronaviruso nukentėjusiems žemės ūkio perdirbėjams – 160 mln. eurų

Siekiant paskatinti žemės ūkio sektoriaus atsigavimą po koronaviruso krizės, ketinama teikti finansinę paramą ir žemės ūkio produkcijos tiekėjams bei žemdirbiams, ir perdirbėjams. Pastariesiems numatyta skirti 160 mln. eurų, tačiau jie turės įsipareigoti išlaikyti pernykštes žaliavų supirkimo kainas.

Ūkininkai kompensacijų dėl žaliavų kainų smukimo gali tikėtis už balandį ir gegužę, o maždaug nuo birželio parama pasieks perdirbėjus, trečiadienį parlamentiniame Kaimo reikalų komitete pranešė Žemės ūkio ministerijos atstovas Karolis Anužis.

„Perdirbimo pramonei nuo birželio pradžios skiriant paramą, už balandį ir gegužę bus tikslinės dotacijos dėl prarastų pajamų gamintojams“, – aiškino ministerijos Tvarios žemės ūkio gamybos grupei vadovaujantis K. Anužis. Pasak jo, dėl paramos galės kreiptis perdirbėjai, kurių pardavimai nuo koronaviruso epidemijos pradžios sumažės bent 10 procentų. Pieno sektoriuje perdirbėjams numatyta 120 mln. eurų, paukštienos – 11 mln. eurų, kiaušinių – 9 mln. eurų, jautienos sektoriui - 20 mln. eurų.

„Dar Vyriausybė apsispręs, ar tai bus galutinė suma. Tai dar nėra Vyriausybės patvirtinta suma, tai mūsų apskaičiuotas ir perduotas Finansų ministerijai lėšų poreikis“, – teigė K. Anužis.

Tris didžiąsias šalies pieno perdirbimo bendroves – „Pieno žvaigždes“, Vilkyškių pieninę ir „Rokiškio sūrį“ – vienijančios asociacijos Pieno centras vadovas Egidijus Simonis kartoja, kad jiems valstybės paramos nereikia.

„Perdirbimo sektoriui paramos nereikia, mums jos neduokite, duokite iškart žemdirbiams“, – per posėdį teigė E. Simonis. Jis pareiškė, kad valdžios siekis skirti paramą perdirbėjams yra „nesuprantamas“.

„Nesuprantamas noras brukti perdirbėjams tą paramą. Matome arba politines ambicijas, arba laukiami kažkokie dividendai, arba ta parama taikoma kažkokioms neefektyviai dirbančioms įmonėms norint jas gelbėti“, – kalbėjo E. Simonis.

Pieno perdirbėjų atstovas pareiškė, kad dalis valstybės paramos aptrupės, kai ji ūkininkams bus skirstoma per tarpininkus, kurie pasiims savo dalį. E. Simonis skaičiavo, kad latvių pieno perdirbimo sektoriui skirta gerokai mažiau, tik 12,5 mln. eurų parama.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovas Jonas Sviderskis mano, kad kratydamiesi valstybės paramos pieno perdirbėjai nenori parodyti savo realios finansinės situacijos. „Nenorite parodyti savo praradimų. Arba jų nėra. Jeigu jums duoda, o jus sakote, kad nereikia, reiškia gaunate pajams dukart – per eksportą ir per paramas“, – teigė J. Sviderskis.

Rekomenduojami video